Menü

Mit tegyünk télen a tányérunkra?

A hideg évszakban nagyobb fejtörést okoz, hogy miként táplálkozzunk egészségesen, hiszen szűkösebb a szezonális zöldségek és gyümölcsök kínálata, a megbetegedések viszont gyakoribbak. Milyen ételek fogyasztása javasolt ebben az időszakban?

A zöldségek közül fogyasszunk sok sárgarépát, póréhagymát, lila és vörös hagymát. Utóbbinak a teája is ajánlott, száraz köhögés kezelésére kiváló – a vörös hagyma száraz, külső héját használhatjuk erre a célra. Szintén javasolt még a káposzta, a csicsóka és a fokhagyma, a harmadik ezek közül egyúttal a megfázás kiváló kezelője.

Mivel ilyenkor kevésbé ízes, ráadásul drága is a zöldségfélék többsége, ételeinkhez ilyenkor fogyasszunk savanyúságokat. Ne csak a bolti termékekben gondolkodjunk, ajánlott ezeket házi forrásokból, például piacról beszerezni. Meg fogunk lepődni, hogy ezek mennyivel ízesebbek! Szintén fontos szempont, hogy javasolt a cukormentes termékeket választani, hiszen sok savanyúságnál használnak cukrot az eltevéskor, de ilyen rejtett formában sajnos igen sok szénhidrátot juttathatunk a szervezetünkbe.

Gyümölcsök közül főként az alma, valamint a citrusfélék választását ajánljuk télire. Utóbbit azért is, mert sokat tehetünk vele az immunrendszerünk erősítéséért. Ha tehetjük, válasszunk olyan citrustermékeket, amelyeknél feltüntetik, hogy a héjuk nem kezelt, s a citrom esetén akár felhasználható is. Szomorú tendencia, hogy sok helyen találkozunk a felhívással, hogy a héj nem fogyasztható.

Ezen túl figyeljünk oda a táplálkozásunk változatosságára: minél több almafajtát, citrust, savanyúságot, stb. próbáljunk ki és együnk, ne ragadjunk le csak a citromnál, vagy a savanyúkáposztánál és a piros almánál. Így fokozhatjuk a vitaminbevitelünket, és kevésbé érezzük majd egyhangúnak a téli táplálkozást.

A maracuja pozitív hatásai

A maracuják két fő csoportja a sárga és a lila héjú maracuja. Ezeknek eredete nagyjából azonos, bár bizonyos feltételezések szerint a sárga héjú maracuja az Amazonas vidékén őshonos.

U- vitamin, hallottál már róla?

A vitaminok széles skáláját ismerjük, nagyjából tudjuk is, hogy melyik milyen hatással van szervezetünkre, de vannak olyanok, amikről keveset hallunk. Nézzük, hogy az U-vitamin miért lehet hasznos számunkra?

Könnyű ételek meleg napokra

Szeretnél valami finomat enni, de nincs kedved a kánikulában órákat tölteni főzéssel a tűzhely felett? Itt van néhány egyszerű recept, amelynek segítségével egészséges és laktató ételeket tudunk készíteni, főzés nélkül, akár tíz perc alatt!

Édesítőszerektől depresszió

A depresszió gyakori betegség, amely szinten minden felnőttet érint valamilyen formában az élete során. Jellemző rá, hogy negatívan befolyásolja az érzelmeket, a gondolkodást és a viselkedést is. Számos tünete van, ezek közül leggyakoribb a lehangoltság és az érdeklődés vagy az öröm hiánya. Viszont adódik a kérdés, hogy mi okozza a problémákat, hogyan lehetünk letörtek az édesítőszerektől?

A szinten tartó alkoholbeteg

Mielőtt még az alkoholizmus szintjeivel kezdünk el foglalkozni, a toleranciaszint kérdésköréről kell ejtenünk néhány szót. Toleranciaszintnek nevezzük az alkohollal kapcsolatos tűrőképességet, vagyis azt, hogy mennyi alkoholt tudunk egyszerre elfogyasztani különösebb probléma nélkül.