Menü

Tudatos arcápolás: mentsd a bőröd!

Rosszul választ hidratálókrémet, arcápolót a nők többsége, sokan nem is ússzák meg ép bőrrel: akár ronthatunk is bőrünk állapotán. Ezért sem a legjobb ötlet arckrémet ajándékozni, és ha kapunk – például karácsonykor - ne kenjük gondolkodás nélkül magunkra.

Legtöbben a reklámok hatására és ismerősök ajánlására vásárolnak arckrémet. Ha szerencséjük van, beválik. Többnyire azonban az ellenkezője történik.

Ha nem a megfelelő terméket vagy nem a megfelelő területen alkalmazzuk, csak rontunk a helyzeten– emiatt gyakran végzik a fürdőszobaszekrény mélyén a többi porosodó készítmény mellett. Holott a krém lehet, hogy kiváló, csak épp másnak.

„A legnagyobb probléma, hogy a legtöbben nem tudják milyen típusú az arcbőrük. Vagy ha tudják, akkor rosszul. Ugyanis az arcbőr nem egyszerűen száraz, vagy zsíros. Legtöbbünk kombinált bőrtípusú, vagyis az arc különböző területein eltérő tulajdonságú a bőr, így másfajta ápolást igényel. Ráadásul bőrtípus a korral is változik és külső tényezők is befolyásolják” – magyarázza Bárányos Zsuzsa kozmetikus, elektrokozmetikus.

(K)rém nehéz döntés

Nincs könnyű dolgunk, ha segítség nélkül egymagunk nézünk szembe a krémek tengerével a boltok polcain. Legtöbben a márka, a doboz, az illat és persze az ár alapján döntenek. A címkén lévő összetevőket kevesen olvassák el. Egyrészt mert bolhányi betűkkel van írva, másrészt mert többnyire latinul, vagy angolul.

Az igazság az, hogy szinte lehetetlen szakértő segítsége nélkül egymagunk eldönteni, pontosan milyen termékre van szüksége a bőrünknek. Ehhez ugyanis pontosan ismernünk kellene, hogy a krémek összetevői mit jelentenek, s hogy az adott összetevő megfelelő-e számunkra.

„Például a zsíros bőrre javallott kozmetikumok jó része tartalmaz alkoholt, ami ugyan azonnali hatásként megszünteti a bőr zsírosságát, ám hosszú távon csak fokozza a zsír termelését.” – magyarázza Bárányos Zsuzsa.

Ellenben a zsíros bőr esetén a radírozás csodát tesz a bőrrel. Otthon bőrradírozással, kozmetikában mikrodermabrázióval vagy hidrodermabrázióval, lehet hatékonyan csökkenteni a bőr megvastagodását és ezzel javítani a bőr állapotát

Amire minden nő vágyik: krém, ami eltünteti a ráncokat

Ilyen krém sajnos nem létezik. A kozmetikai termékek valójában arra szolgálnak, hogy minél hosszabb ideig megőrizzék a bőr állapotát. A jól megválasztott arcápolók meghosszabbíthatjuk a kozmetikai kezelések hatásait, két kezelés között megőrizve az eredményt, azonban a ráncokat nem tűntetik el.

Bőrünk fiatalságának megőrzését vagy ráncaink halványítását speciális kezeléssel, illetve a megfelelő életmóddal kiegészítve valósíthatjuk meg.

„A meglévő ráncokat is el lehet eltüntetni kozmetikai úton, például a háromlépéses facelifting kezeléssel. Ennek során izomstimulációval képesek vagyunk ahhoz hasonlóan tornáztatni az arc izmait, mint egy kiadós edzés közben a test izmait. Ezzel visszaadhatjuk az arc izmainak eredeti térfogatát, így megemelkedik az arc. A második lépésben kötőszövet regeneráló és bőrfeszesítő kezelés segít abban, hogy a harmadik lépésben a ráncok mélységét csökkentsük.” – mondta Bárányos Zsuzsa.

A bőrünk üzen, a kozmetikus válaszol

Érdemes időről időre konzultálni kozmetikusunkkal, aki bőrünk állapotából olvasva megfelelő kozmetikai termékeket tud javasolni és pontos útmutatást adni az otthoni bőrápolásra. Így amellett, hogy tovább őrizhetjük meg bőrünk szépségét, fiatalságát és bőrünk egészségét, rengeteg felesleges – hatástalan krémekre és elkerülhető kezelésekre költött - kiadástól kímélhetjük meg magunkat. Ez a tudatos bőrápolás.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?