Betegen közösségben
- Dátum: 2016.10.24., 11:31
- beteg gyerek, fertőző betegség, közösség, láz
Örök körforgás a gyerek közösségekben, hogy a betegségek folyamatosan jelen vannak, valaki mindig beteg, és előbb utóbb mindenki elkapja az aktuális fertőzést közösségen belül.
Rossz szemmel nézzük azokat a szülőket, akik betegen is bölcsibe, oviba, iskolába viszik gyereküket, de más részről meg a munkáltatók egyáltalán nem nézik jó szemmel, ha a szülő rendszeresen táppénzre megy beteg gyereke miatt. Érthető, hogy a szülőnek munkavállalóként is kötelességei vannak, és nem egyszerű az élet minden területén megfelelni. Alapvetően mégsem jó döntés, ha gyerekünket betegen közösségbe visszük.
Sok szülő úgy gondolkodik, hogy enyhébb tünetek jelentkezésénél még nem érdemes felborítani a napirendet, ezért a gyerekeket orrfolyással, náthával, vagy akár hőemelkedés esetén is közösségbe viszik. Pedig a betegségek többsége a korai szakaszban az igazán fertőző, így egy vizes orrfolyás akár fertőzőbb lehet, mint egy régóta fennálló köhögéses betegség.
A közösség többi tagjával szemben sem fair, ha gyerekünket betegen visszük bölcsibe, oviba vagy iskolába, de a mi szempontunkból sem kifizetődő. A legyengült immunrendszer újabb fertőzés, és a betegség elhúzódásának kockázatát jelenti közösségben. Ezért még ha nem is lázas, látványosan beteg a gyerekünk, de levert, taknyos, esetleg hőemelkedése van, ne vigyük közösségbe! Hagyjuk, hogy kipihenje magát nyugodt körülmények között, és amennyiben a tünetek súlyosbodnak, forduljunk orvoshoz!
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.