10 egyszerű szokás az egészségesebb életért
- Dátum: 2016.08.29., 10:26
- barátok, család, depresszió, edzés, egészség, étel, étkezés, kapcsolat, kedv, mozgás, reggeli, stressz, szokás
Tudjuk, hogy az egészséges ember nem dohányzik, normális testsúllyal rendelkezik, mozog, és egészségesen étkezik. Ugye milyen könnyűnek hangzik? Akik megpróbálták már ezt mind betartani és alkalmazni, tisztában vannak a nehézségekkel. Néhányan elhatározzák, hogy drasztikus lépést fognak tenni, de amikor szembesülnek a nehézségekkel, egyszerűen motivációjukat veszítik, és feladják.
Kövessük a következő 10 egyszerű tippet, hogy egészségesebben élhessünk!
1. Minden reggel igyunk egy pohár vizet!
2. Aludjunk eleget! A kevés alvás fáradttá és ingerültté tesz, így nem igazán tudunk figyelni. Az alváshiány megterheli a szívet is. A felnőttek számára átlagosan a napi 8 óra lenne a megfelelő mennyiség, de természetesen mindenki különböző, így ez az intervallum 6 és 10 óra között mozoghat. Ha délután 4 és 6 óra között álmosnak érezzük magunkat, valószínűleg éjszaka nem alszunk eleget.
3. Reggelente nyújtsunk! A telefonon lévő szundi gomb ötödszörre történő benyomása helyett inkább bölcsen használjuk ki az időnket! Nyújtsuk a hátunkat, lábainkat, nyakunkat. Ezek a gyakorlatok ébresztő hatásúak, növelik a véráramlást, így az izmaink egy extra löketnyi oxigénhez jutnak. Így a felkelés is könnyebben fog menni.
4. Nassoljunk egészségesen! A chips, a sós mogyoró, a cukorkák és a kekszfélék határozottan egészségtelenek, mivel rengeteg zsírt, sót és cukrot tartalmaznak. Helyettük válasszunk magvakat, friss gyümölcsöket vagy bogyókat, amelyek gazdagok vitaminban és ásványi anyagokban.
5. Reggelizzünk! A reggeli a nap legfontosabb étkezése, főleg, ha éppen fogyókúrázásba kezdünk. Ha kihagyjuk, jóval ebéd előtt ránk tör az éhség, és zsíros, nagy mennyiségű cukrot tartalmazó nasik után fogunk nyúlni. Egy tanulmány szerint azok az emberek, akik rendszeresen reggeliznek, kevésbé hajlamosak az elhízásra, és alacsonyabb eséllyel alakul ki náluk később a cukorbetegség.
6. Minden nap sétáljunk! Mindannyian tudjuk, hogy a fizikai aktivitás milyen előnyökkel jár, de a legtöbbünknek sosincs ideje vagy kedve mozogni. Használjuk a lépcsőt a lift helyett, amilyen gyakran csak lehetőségünk nyílik rá, sétáljunk a barátainkkal vagy a kutyánkkal egy kicsit tovább a szokásosnál.
7. Legyünk szociálisak! Egyes kimutatások szerint a magányos emberek hamarabb megbetegszenek, vagy korábban meghalnak. Sokkal stresszesebbek, depresszívebb alkatúak, és fizikailag is kevésbé aktívak.
8. Ellenőrizzük a kedvenc étkeink összetevőinek listáját! Így megtudhatjuk, hogy mennyi mesterséges és egészségtelen összetevőt tartalmaz a termék, amit éppen a kosarunkba készülünk tenni.
9. Találjunk új elfoglaltságokat, és vonjuk bele a családunkat, a barátainkat! Ezek lehetnek különböző sportok, de egy egyszerű biciklizés is. A hobbi és az élvezet csökkenti a stresszt. Próbáljunk meg olyan embereket találni a környezetünkben, akiket ugyanazok a dolgok érdekelnek, így új barátokra is szert tehetünk. Élvezzük az új hobbinkat, és emlékezzünk rá, hogy a boldog emberek tovább élnek!
10. Szeressük az életünket! Eresszünk le! Triviális dolgok miatt ne idegeskedjünk és mérgelődjünk! Ne vegyük túl komolyan az életet! Mosolyogjunk, szeressük egymást, és mindig az élet napos oldalára fordítsuk a figyelmünket!
Forrás: www.boredpanda.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?