Aki az életével bizonyította a reinkarnációt
- Dátum: 2016.08.11., 13:38
- előző élet, Gandhi, könyv, könyvajánló, olvasás, olvasnivaló, reinkarnáció, spiritualitás, újjászületés
Könyvajánló sorozatunkban most rendhagyó olvasnivalót, igaz történetet mutatunk be. Bár a kötet a spirituális irodalom kategóriájába sorolható, de bárkinek ajánlott, aki valaha gondolkodott már azon, hogy mi történik a halál után, vagy ha hisz abban, hogy csak egyetlen életünk van. Tanulságos ez a valós sztori mindenki számára, éppen azért, mert ezt még a tudósoknak sem sikerült máshogy megmagyarázniuk, mint a reinkarnációval.
Shanti Devi, az indiai lány úgy születik, hogy színtisztán emlékszik előző életére. Igen későn, négy évesen kezd beszélni, de akkor már azonnal az előző életéről mesél. Eleinte gyakorlatilag nem is érti, mit keres ott, ahol most van, gyerekként. Az ő lelkében színtisztán él férje és kisfia emléke. Akárhogy is kicsúfolják, 8-9 éves kora ellenére házasnak, és anyának érzi magát.
Mivel minden emléke pontos és tiszta, tudja, hol és mikor élt korábban, ki volt a férje, így megtalálják korábbi családját, hiszen mindössze egy év telt el a két élete között. Az eset felkutatására maga Gandhi állított fel vizsgálóbizottságot, ők kísérték el a lányt a családján túl korábbi élete helyszínére, ahol minden apróságról tiszta képe volt. Az esetet a vizsgálóbizottság és a tanulmányt olvasó tudósok sem tudták cáfolni semmilyen észérvvel, hiszen minden kétséget kizáróan lehetetlen volt, hogy a lány más módon tudjon ilyen apró részleteket arról a nőről és életről, életeseményeiről, akit a korábbi inkarnációjának érez. A korábbi neve Lugdi Devi volt, és nem volt egyszerű megtalálnia önmagát a két élet közösségében.
A történetet a skandináv Sture Lönnerstrand meséli el a kiadott jelentések, és Shanti Devivel és környezetével való találkozása alapján. A magyar alcím, "Üzenetek a szellemvilágból" viszont megtévesztő, főleg azok számára, akik a spirituális dolgokban nem jártasak, így ők talán valamiféle klasszikus szellemjárás történetet képzelnek el elsőre. Nos, szó sincs semmiféle szellemekről. Shanti Devi életében először Sture-t avatja be abba, hogy mi történt a két élete között időszakban (úgy érezte, helytelen lenne erről beszélnie, de Sture rávilágít egy másik nézőpontra), talán ezt értik "szellemvilág" alatt. A nő erről szóló beszámolója is érdekes lehet azok számára, akiknek nincsenek spirituális ismereteik, de azoknak is, akik már elmélyültek a halál utáni élet kérdéseiben, hiszen tagadhatatlanul egy igen tiszta beszámolót olvashatunk.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.