Menü

Az igaz barátság jelei

Az egészséges élethez az egészséges, igaz emberi kapcsolatok, a barátságok is hozzátartoznak. Ahogy haladunk előre az életutunkon, sok emberrel találkozunk, közülük azonban csak néhányan válnak igaz barátainkká. Van néhány jel, amelyek félreérthetetlenül megkülönböztetik az igaz barátságot más kapcsolatoktól.

Hallgatás: Egy igaz barát képes arra, hogy meghallgasson. Megoszthatjuk vele az érzéseinket, az élményeinket, a tapasztalatainkat – jókat és rosszakat egyaránt. Ha a kapcsolat nem igazi, a másik fél folyton félbe fog szakítani minket, hogy a saját problémáiról, tapasztalatairól beszélhessen.

Szembesítés: Az igaz barát olyan dolgokat is elmond, amit nem biztos, hogy hallani szeretnénk magunkról. Az igaz barátok valóban törődnek az egészségünkkel és a boldogságunkkal, akár még a barátság kockáztatása árán is.

Bizalom: Egy igaz barát nem hagy cserben és nem szúr hátba. Az igaz barátok képesek megosztani egymással a bizalmas információkat is.

Kapcsolattartás: Nehéz egy barátságot fenntartani, ha nem tartjuk folyamatosan a szemünk előtt a feladatot. Napjainkban ennek már nagyon könnyű módjai vannak: közösségi hálózatok, telefonhívások, és ne feledkezzünk meg a személyes találkozásokról sem! A lényeg, hogy tartsuk észben, hogy egy igaz barátság csak úgy maradhat fenn, ha teszünk a rendszeres kapcsolattartás érdekében!

Az adás élménye: Az igaz barátok megajándékozzák egymást: szeretettel, idővel, gondoskodással anélkül, hogy cserében bármit is elvárnának a másiktól.

Eredetiség: Ha egy igaz barátunkkal vagyunk, tényleg mi vagyunk ott, teljes valónkban. Ha úgy érezzük, meg kell játszanunk magunkat mellette, hiába dolgozunk rajta, nem valószínű, hogy igaz barátok leszünk.

Támogatás: Egymást feltétel nélkül támogatjuk. Nehéz eldönteni, hogyan segítsünk, ha az egyik fél rossz időszakon megy keresztül, de próbálkozzunk! Hívjuk fel, még ha tudjuk, hogy fel sem fogja venni a telefont. Küldjünk neki biztató üzeneteket! Adjuk a tudtára, hogy mellette vagyunk, és bármikor a rendelkezésére állunk!

Elfogadás: Egy igaz barát olyannak fogad el, amilyenek vagyunk. Mindegy, hogy rendszeretőek vagyunk vagy kupisak, extrovertáltak vagy introvertáltak, pontos vagy késős típusok. Egy igaz baráti kapcsolat ösztönöz arra, hogy jobb emberré váljunk, de nem próbál meg megváltoztatni.

Nincs ítélkezés: Egy igaz barátságban nem ítélkezünk egymás felett. Akár egyetértünk valamiben, akár nem, az úgy van rendjén.

Forrás: oureverydaylife.com

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.