Menü

Milyen gyakran tisztálkodjon a gyermek?

Sok szülőt gyakran nehéz feladat elé állít a gyermeke, amikor tusolásról, fürdésről van szó. Most boldogok lehetünk, hiszen az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia szerint a mindennapi fürdő talán nem is szükségszerű. Hogy milyen gyakran van szükség fürdőre a gyermekek esetében, az a koruktól és a mindennapi elfoglaltságaiktól függ.

A következőkben bőrgyógyászok által összeállított ajánlásokat fogunk megosztani, amelyek segítenek a döntésben, hogy a 6 éves és náluk idősebb gyermekeknek milyen gyakran van szükségük fürdetésre.


A medencében való pancsolás után mindenképp ajánlott lefürdetni a gyerekeket

Néhány alaptanács:
- Minden életkorban hasznos, ha a fürdőt egyfajta szórakozássá tesszük gyermekünk számára.
- Tanítsuk meg gyermekünknek az egészséges kézmosási szabályokat!

Ajánlások 6 és 11 év közötti gyermekek fürdetési szokásaihoz:
Ha a gyermekünk éppen ebbe a kategóriába tartozik, megfelelő a mindennapi fürdés. Ennek ellenére azonban nem biztos, hogy tényleg szükséges is.
A 6 és 11 év közötti gyermekek számára nélkülözhetetlen a fürdés:
- Legalább egy vagy két alkalommal hetente.
- Ha koszosak lesznek, például sáros helyen játszanak.
- Medencében, tóban, tengerben való fürdés után.
- Ha leizzadnak.
- Ha bőrproblémákkal kezeljük őket, akkor olyan gyakran fürdessük a gyermekünket, ahogy a bőrgyógyász előírta.

Ajánlások tinédzserek számára:
Szerencsére a legtöbb "gyermek" a tinédzser kor elérésekor szeret minden nap fürdőt venni. A bőrgyógyászok ajánlásai szerint amint a gyermek eléri a pubertást:
- Tusoljon vagy fürödjön minden nap!
- Minimum napi kétszer mossa meg az arcát, hogy eltávolítsa a felesleges piszkot és zsírt!
- Tusoljon vagy vegyen egy fürdőt úszás, sportolás és minden egyéb olyan tevékenység után, ami izzadással jár!

Hogyan tegyük szórakozássá a fürdést?
Amint játékossá tesszük a fürdést gyermekünk számára, el kezdi élvezni is. Akkor lesz szórakozás a fürdés a gyermekünknek, ha:
- egy kedvenc (vízálló) játékával játszhat
- hallgathatja a kedvenc történeteit
- olyan könyvet olvashat, amit kifejezetten úgy készítettek, hogy a fürdőkádba is bevihető
-
kalandot csinálunk a fürdésből, például történetet találunk ki hozzá.


Szórakozássá válhat a fürdés, ha közben a gyerek a kedvenc vízálló játékaival játszhat

Hogyan tanítsuk meg az egészséges kézmosási szokásokat?
Nincs szükség rá, hogy elmagyarázzuk, miért fontos ezt megtanítani gyermekünknek. Fontos, hogy megszokják, minden étkezés előtt kezet kell mosniuk. Szintén fontos a kézmosás a fürdőszoba használata után, orrfújás után, valamint ha simogatják háziállatkáikat és más állatokat.
A következő lépésekkel segíthetsz a gyermekednek a kézmosási szokásainak kialakításában:
1.
Tiszta, langyos vízzel mossuk a kezüket!
2.
Szappanozunk, dörzsöljük a kezecskéiket, míg jó habos nem lesz! A habnak el kell terülnie az egész kéz területén, illetve az ujjak között is.
3.
Körülbelül 20 másodpercig folytassuk a szappanozást! Kisebb gyermekeknek segíthetünk a számolásban úgy, hogy megkérjük őket, énekeljék el a "Boldog szülinapot!" című dalt kétszer!
4.
Öblítsük le a kezüket langyos, folyó vízzel!
5.
Töröljük meg a kezüket egy tiszta törülközővel!

Forrás: www.aad.org

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.