Menü

Hasznosítsuk az akácfavirágot

  • Dátum: 2016.05.18., 11:40

Javában tavasz van, bizonyára sokan csodálják eközben a virágzó akácfákat. A jó hír az, hogy nem csak szemet gyönyörködtető látvány a csüngő akácfavirág, hanem sokféle módon felhasználhatjuk. Ingyen és bőven terem a természetben, és akár gyógynövényként, akár étkezési céllal is hasznosíthatjuk a fehér akác virágát.

Az akácfavirágból finom tea készíthetó, amely kiváló gyógyhatással is rendelkezik. Elsősorban száraz köhögés gyógyítására szokták fogyasztani. Azt már kevesebben tudják róla, hogy a fogyókúrák hasznos kiegészítője lehet: csökkenti ugyanis a gyomorsav-túlképződést, és ezzel együtt az étvágyat is. Akár frissen, akár szárítva is fogyaszthatjuk. Csak forraljuk fel a vizet, majd öntsük rá a most szedett, vagy már kiszárított 2 csipetnyi akácfavirágra, és 5-6 perc után szűrjük le, lehetőleg kerülve a fém anyagok használatát, mert azok csökkenthetik a gyógyhatást. Azok se féljenek tőle, akik kevésbé kedvelik a gyógyteákat: az íze nagyon kellemes - ezt igazolja, hogy étkezési céllal is használják.

Az akácfavirág frissen, önmagában a fáról eszegetve is kellemes és édes nassolnivalót jelent. Azt szokták mondani, hogy ez a "vidéki pattogatott kukorica". S valóban, régen nagyon gyakran ették a gyerekek, szemezgetve a fáról a friss virágokat. Palacsintatésztában megmártva főételnek és köretnek is ehetjük, de izgalmas kiegészítője lehet édes süteményeknek, szörpöknek és salátáknak is. Sőt, akár ehető díszítésként is alkalmazhatjuk.

Szedhetjük az egész fürtöt is a pici szárával együtt, de az is kényelmes, ha csupán a virágok özönét húzzuk le a kis szárról. Ha nagyobb mennyiségben szüreteljük, akkor érdemes vinni ollót, vagy kesztyűt, mert ezek segítségével könnyebbé válik a szedés.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!