Menü

Rendszerben az egészség

A megfelelő hely és az idő. Bizony ezek nem egyszerű akadályok az egyszeri, dolgozó, esetleg gyermekkel is rendelkező átlagember életében. Kreatívnak, rugalmasnak és leleményesnek kell lenni ahhoz, hogy időt szakítsunk a szórakozásra, valamilyen hobbira, vagy esetleg a nagyon fontos rendszeres testmozgásra. Utóbbi esetében nem árt az állandóság sem, hiszen hosszú távon éppen úgy tudjuk rendszeressé tenni a sportot, ha beépítjük azt mindennapjainkba. Az emberek jelentős része azonban rendszertelenül lót-fut az életben, s ez rendkívül megnehezíti a dolgot.

Ez pontosan így van, de mi van akkor, ha egy kicsikét megpróbálunk visszafelé gondolkodni. Egyszer-egyszer kössük a rendszeres heti testmozgáshoz a programunkat és nézzük meg, mi jön ki a dologból! A fix sportos program, vagy edzésterv ütemet és tempót adhat életünknek, persze vannak dolgok, amelyekkel nem tudunk mit kezdeni, de éppen ezért ezekkel nem kell foglalkozni. Sportos tervünk legyen szilárd és pontos, de ne legyen kőbe vésve, egy minimális rugalmasságot hagyjunk a rendszerben. Meglátják, így hatékonyabb a módszer!


Tornázni bárhol lehet, akár otthon is. Csak egy jógaszőnyeg kell, és bármilyen helyiség megfelel!

A másik dolog a hely kérdése. Nincs megfelelő futópálya, park a közelben, nem szeret sok ember közé járni, nem bírja konditerem hangulatát? Semmi gond. Ezt sem kell túlgondolni, amennyiben kész a motiváció, voltaképpen bárhol elkezdhetjük edzésprogramunkat! Nem kell megtalálni a tökéletes helyet, mert a tökéletes hely az, ahol hosszútávon is képesek vagyunk sportolni. Lehet ez otthon, vagy a nagyvárosban. A lényeg a rendszer és a célok meghatározása.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.