Rendszerben az egészség
- Dátum: 2016.05.10., 11:04
- edzés, edzésterv, idő, időbeosztás, rendszer, Sport, testmozgás
A megfelelő hely és az idő. Bizony ezek nem egyszerű akadályok az egyszeri, dolgozó, esetleg gyermekkel is rendelkező átlagember életében. Kreatívnak, rugalmasnak és leleményesnek kell lenni ahhoz, hogy időt szakítsunk a szórakozásra, valamilyen hobbira, vagy esetleg a nagyon fontos rendszeres testmozgásra. Utóbbi esetében nem árt az állandóság sem, hiszen hosszú távon éppen úgy tudjuk rendszeressé tenni a sportot, ha beépítjük azt mindennapjainkba. Az emberek jelentős része azonban rendszertelenül lót-fut az életben, s ez rendkívül megnehezíti a dolgot.
Ez pontosan így van, de mi van akkor, ha egy kicsikét megpróbálunk visszafelé gondolkodni. Egyszer-egyszer kössük a rendszeres heti testmozgáshoz a programunkat és nézzük meg, mi jön ki a dologból! A fix sportos program, vagy edzésterv ütemet és tempót adhat életünknek, persze vannak dolgok, amelyekkel nem tudunk mit kezdeni, de éppen ezért ezekkel nem kell foglalkozni. Sportos tervünk legyen szilárd és pontos, de ne legyen kőbe vésve, egy minimális rugalmasságot hagyjunk a rendszerben. Meglátják, így hatékonyabb a módszer!
Tornázni bárhol lehet, akár otthon is. Csak egy jógaszőnyeg kell, és bármilyen helyiség megfelel!
A másik dolog a hely kérdése. Nincs megfelelő futópálya, park a közelben, nem szeret sok ember közé járni, nem bírja konditerem hangulatát? Semmi gond. Ezt sem kell túlgondolni, amennyiben kész a motiváció, voltaképpen bárhol elkezdhetjük edzésprogramunkat! Nem kell megtalálni a tökéletes helyet, mert a tökéletes hely az, ahol hosszútávon is képesek vagyunk sportolni. Lehet ez otthon, vagy a nagyvárosban. A lényeg a rendszer és a célok meghatározása.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?