Könyvajánló: praktikus Gyógynövény-kalauz
- Dátum: 2016.05.04., 11:43
- Alföld, egészségmegőrzés, gyógynövény, gyógyulás, kiadvány, könyv, könyvajánló, matrica, növény, természet, természetes
Könyvajánló sorozatunkban ezúttal egy nagyon gyakorlatias kis könyvecskét mutatunk be. A Terepi gyógynövény-kalauz az Alsó-Tisza völgybe című kiadvány több tucatnyi gyógynövénnyel ismertet meg bennünket egyszerűen és lényegre törően.
Egyre többen gyógyulunk gyógynövényekkel, vagy próbáljuk megőrizni az egészségünket a természet adta kincsekkel. Érdekes tapasztalás, hogy megismerve a gyógynövényeket rájövünk, hogy minden megterem a környezetünkben, amire csak szükségünk lehet.
A könyv a legtöbb szakkönyvvel ellentétben rövid, de jól érthető leírást ad a gyógynövényekről, majd ismerteti azok külső és belső felhasználási lehetőségeit. Nem csupán a gyógyuláshoz és egészségmegőrzéshez ad tippeket, hanem ezen növények étkezési felhasználására is kitér. Mindezt egy-egy oldalban, lényegretörően. Egy pillantás alat megtudhatjuk, hogy az adott gyógynövényt mikor érdemes gyűjtenünk, valamint hogy a növény mely részét kell szednünk. A növények felismerését a könyvhöz készített egyedi rajzok segítik, valamint a belső borítóban található színes fotók. Az író közérthetően elkalauzol bennünket a szedés, szárítás és felhasználás kérdéseiben.
Megtalálhatjuk összegyűjtve, hogy mely panaszunkra milyen gyógynövények ajánlottak, valamint szedési naptárat is kapunk hónapokra lebontva, hogy mikor milyen növényeket érdemes gyűjtenünk. Kis ismerkedéssel hamar rájövünk, hogy sok növény egyszerűen elérhető és megtalálható a számunkra.
Az olvasók kedvencei a könyvben található matricák. Minden növényhez tartozik egy befőttesüvegre tehető matrica, hogy leszedett növényeink tárolása egyszerűbbé váljon, és jól mutassanak a konyhaszekrényben, könnyen megtaláljuk őket.
Természetesen nem csak az alföldiek számára kiváló és használható olvasmány, hiszen ezek közül a legtöbb növény kis hazánk más területein is megtalálható. Így hát bárki nyugodtan forgathatja, gyorsan szerezhet ismereteket a témakörben.
A könyv magánkiadásban jelent meg, megrendelhető 1290 Ft-os áron a zoldkortek@gmail.com e-mail címen, vagy a www.facebook.com/korte.egyesulet facebook oldalon. Bővebb információ ugyanitt kérhető.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?