Ezt próbáld ki! - Sportágválasztó
- Dátum: 2016.04.28., 11:12
- fiatal, gyerek, mozgásformák, Sport, sportágválasztó, szakember, szülő, választás
Mai ajánlónk rendhagyó módon nem egy sportágról szól, hanem sokkal többről...
Az utóbbi években gombamód szaporodtak a különböző sportágválasztó fedőnevű rendezvények. A fővárosi dömping mellett vidéken is egyre több helyről hallani: gyere, mozogj, nézz körül, válassz! Nos, igen, pofonegyszerű a sportágválasztók (most már az egyszerűség kedvéért nevezzük csak így) alapfilozófiája.
A lényeg, hogy minél több sportágat mutassunk be egy helyen, lehetőleg minél több fiatalnak. Itt aztán mindent bevethetnek az adott mozgásforma kedvelői, űzői, csak a fantázia szab határt a különböző játékoknak, érdekesebbnél is érdekesebb bemutatóknak. A sportágak itt népszerűsíthetik magukat, megmutathatják, hogy miért érdemes éppen őket választani.
Ami jó az egyik oldalon, jó a másikon is. A gyerek olyan dolgokkal ismerkedhet meg egy ilyen rendezvény alkalmával, amelyekkel, lehet, nem is találkozott volna életében. S ki tudja, elképzelhető, hogy itt kezdődik egy szerelem, vagy éppen az adott sportág igaz klasszisára bukkan.
S még egy pozitívum. Szülőként sokszor nagyon nehéz eldönteni, melyik mozgásformát válasszuk a gyereknek. Lehet, egyet sem találunk, vagy éppen fordítva: nem tudunk határozni a sok szimpatikus közül. Egy sportágválasztó ebben is segíthet, a megtalálásban és az összehasonlításban egyaránt jó fogózkodókat adhat. Nem beszélve arról, hogy ezen alkalmakkal személyesen konzultálhatunk az adott terület szakembereivel.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?
Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.