Menü

Túl sokat eszünk!

A nyugati átlagemberről leegyszerűsítve elmondható, hogy nem táplálkozik helyesen, ezen belül többet eszik annál, mint amire szervezetének szüksége van. Ha ez ráadásul mozgásszegény életmóddal is párosul, kész is a baj, a túlsúlyt és az elhízást nem nagyon akadályozhatja meg semmi.

No, de mit tegyünk? Szerencsére bőven akadnak hasznos fogások arra az esetre, ha úgy érezzük, nem bírjuk tovább, azonnal ennünk kell valamit. Pedig tudjuk, hogy nem lenne szabad.


Finom a torta, az igaz, de kevesebb szénhidrátot kellene fogyasztanunk...

Először is, ha a só, a cukor és zsír mellett a szénhidrát beviteli értékét is a megfelelő szintre csökkentjük, kisebb az esélye annak, hogy egy-egy főétkezés után nem sokkal farkaséhséget érzünk. Nem kell teljesen kiiktatnunk a szénhidrátot, de tapasztalni fogjuk, a kisebb mennyiség jó hatással lesz éhségérzetünkre.

Egyébként is jogos a többször kevesebbet elv, azaz nyugodtan étkezzünk napi ötször, vagy hatszor, ám ne vigyük túlzásba a mennyiséget. Na és persze a minőségre is figyeljünk oda. Aki hosszabb távon jót szeretne magának, az édességeket csak ünnepnapokon veszi elő és a cukros, vagy sós péksüteményeket is igyekszik elkerülni. Ezek helyett jöhetnek a gyümölcsök, zöldségek, finomítatlan szénhidrátok.


Inkább többször együnk keveset

A folyadékfogyasztás fontossága közismert, s a hidratálás miatt abban is segít, hogy csökkentsük vele éhségérzetünket. Tehát igyunk bőséggel, de lehetőleg ne üdítőitalokat, alkoholt, de a túl sok gyümölcslétől is óvakodjunk. A legjobb a víz, amelyet nem mellesleg számos egészséges ízesítővel is meg lehet bolondítani.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!