Menü

Segítsen-e a gyerek a ház körül?

Arról már szóltunk, hogy érdemes bevonni a gyerekeket a házimunkába, de vajon mi a helyzet a kerti feladatokkal? Kérdés, hogy a számítógépek aranykorában mennyire képesek helyt állni az új generáció növendékei e tekintetben? A felmérések szerint a helyzet elkeserítő.

Ezek eredménye ugyanis az lett, hogy a legtöbb gyerek alig ismeri a ház körüli állatokat, szerszámokat, azok funkcióit, nem hogy esetleg használni is tudja azokat… Mindez persze nem csak a funkcionális ügyesség és talpraesettség tekintetében jelentkezik. Amíg régen a fiatalok sokat voltak szabad levegőn – minden időjárási körülmény közepette akár! -, addig a mai gyermekek tüdőkapacitása jóval alacsonyabb, sőt elterjedtebb náluk az allergia a különböző növények kapcsán is, hiszen a szervezetükben nem alakult ki a természetes ellenálló képesség.

A fizikumukról nem is beszélve, már oldalunk is hírt adott több korábbi felmérésről, mely szerint folyamatosan növekszik az elhízott gyermekek aránya, és a testállapot-felmérések sem kecsegtetnek bíztató eredményekkel.

Igen ám, de mit tehet a szülő? Elég sokat! Legfőképpen azt, hogy bevonja a gyerekeket a ház körüli munkába, valamint hogy minél többet terelgeti a szabad levegőn való játékra, szabadidő eltöltésre (tablet helyett biciklit, dvd helyett ugrókötelet kaphat ajándékba). Persze nem mindenki lakik családi házban, hogy ezt megtehesse, de még akkor is sok lehetőség áll rendelkezésre. Pl. nagymamánál, baráti családoknál is lehet élményeket, tapasztalatokat gyűjteni, sok szálláshely pedig eleve a vidéki hangulatra építi a szolgáltatásait. Alakultak már olyan szülő-gyermek körök országszerte, ahol pl. kerékpárt szerelnek együtt a klubfoglalkozások során, vagy meglátogatnak különböző mezőgazdasági üzemeket, ezekhez is érdemes csatlakozni.

Bármilyen igyekezetünk lehet pozitív hatású, a lényeg, hogy mutassuk meg: a farmok nem csak a virtuális térben léteznek, és a kütyükön túl is van élet, sőt: az a valóságos. A gyermekünk egészségét és reális világképét segíthetjük ezzel.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.