Hogyan ápoljuk az intim testrészeket?
- Dátum: 2016.03.30., 12:05
- fertőzés, intim testrészek, intimhigiénia, tisztálkodás
Sokan bizonytalanok abban, hogy vajon a mindennapi tisztálkodás alkalmával használt szappanok, illetve tusfürdők megfelelőek-e az intimterületek tisztántartására is.
Az intim testrészek valóban különös figyelmet igényelnek, mivel ezeken a területeken az összefekvő bőrterületek melegágyai különféle kórokozó baktériumok elszaporodásának. A bőr természetes pH-ja savas, ez a közeg védelmet nyújt a kórokozó mikróbák elől. Ebből következik, hogy a lúgos kémhatású tisztálkodási szerek használata nem segíti elő a megfelelő intimhigiénia megőrzését.
Egyébként sem jó, ha bőrünket olyan kozmetikai szerekkel ápoljuk, melyek parabént, különböző mesterséges illatanyagokat és kőolajszármazékokat tartalmaznak. Vannak olyan kozmetikai termékek, melyeken fel van tüntetve, hogy kifejezetten intim területek ápolására szolgálnak. De ne higgyünk feltétlenül pusztán a címkéknek, érdemes elolvasni figyelmesen az adott termék összetételét. Az intimszappanok lényege, hogy a bőrnek megfelelő pH 4 körüli vegyhatást fenntartsák, vagyis a bőr természetes védekezőképességét támogassák.
Igazából annak ellenére, hogy az intim területek elhelyezkedésüknél fogva jobban ki vannak téve a fertőzéseknek, nem feltétlenül szükséges speciális intimszappanok használata. Használjunk inkább olyan általános szappant, tusfürdőt, mely figyelembe veszi bőrünk természetes állapotát, vagyis nem szárítja bőrünket, hanem természetes összetevők segítségével ápolja.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.