Menü

Napi öt-hat étkezés ajánlott

Sajnos ma is kevesen tartják a napi étkezések rendjét és megfelelő összetételét. Tisztázzuk a tévhiteket, bemutatjuk a rossz és jó példákat.

Sokan úgy gondolják, hogy a reggelire felesleges időt és energiát pocsékolni. Mások diéta, vagy fogyókúra céljából mondanak le róla, a modern felgyorsult életvitel szintén nem kedvez a nap első étkezésének, pedig általánosan elfogadott nézet a kiemelt fontossága.

Az igazság, hogy naponta 5-6 alkalommal kellene étkezni. Semmi ördöngösség: minőségi fehérje, teljes kiőrlésű gabona, gyümölcs és zöldség. Ezeket kell rendszeresíteni, nem túlzásba vinni, de odafigyelni a mennyiségre, rendszerességre. Az 5-6 alkalomból természetesen a főétkezések a legfontosabbak, s ezek közé tartozik bizony a reggeli is.

A reggeli minősége és mennyisége felel a nap jelentős részének megfelelő energiaszintjéért. Azaz a szimpla kávé, vagy a kávé-édesség kombináció nem elegendő. Szükségünk van (lenne) teljes értékű gabonára, valamint valamilyen tejtermékre, tojásra, húsra, vagy halra. Ehhez jöhet a gyümölcs, vagy zöldség, és nem szabad megfeledkezni a folyadékfogyasztásról sem.

A főétkezések mellett érdemes tízórait és uzsonnát tartani, lehet a menü gyümölcs, joghurt, kefir, vagy valamilyen egészséges gabonaféle. A „kis étkezéseknek” azért is nagy a jelentősége, mert segítségükkel nem leszünk este farkaséhesek és kevesebb az esélye a túlevésnek.

Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.

Színkavalkád a tányéron

Elsőre nem is gondolnánk, hogy a hozzávalók és az ételünk színei befolyásoló tényezők lehetnek abban, hogy mit fogyasztunk el szívesen, pedig ez pontosan így van. Minden főbb színhez tartozik egy étkezés szempontjából fontos jelentés.

A sok sófogyasztás következményei

A sófogyasztás mértéke valóban jelentős hatással van az egészségünkre, és érdemes komolyan venni a sóbevitel csökkentésére vonatkozó ajánlásokat. Az alábbiakban összefoglalom a túlzott sófogyasztás következményeit, valamint néhány javaslatot adok a sóbevitel csökkentésére.

Pizza kisokos: ismerd meg a pizzák különböző fajtáit

Élsz-halsz a pizzáért, legszívesebben minden nap rendelnél belőle? Úgy érezhetjük, hogy már minden példányt is kóstoltunk a világon, de legalább a városban, ahol élünk. Holott egyáltalán nem biztos, hogy így van. Az alábbi cikkben azt nézzük meg, hogy milyen típusai léteznek a különböző pizzatésztáknak szerte a világon.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?