Kockázatos gyerekvitaminok
- Dátum: 2016.01.18., 20:06
- adalékanyag, gumicukor, gyerekbetegségek, gyerekvitamin, immunerősítés, összetevő, vitamin
Melyik szülő ne akarná megóvni a gyermekét a téli betegségektől, az óvodákban, iskolákban és az egyéb környezetünkben található vírusoktól és baktériumoktól? A gyümölcsök és a megfelelően réteges öltözködés mellett nem hiába érezzük úgy, hogy szükség van a vitaminpótlásra. A gyerekek azonban nem arról híresek, hogy szeretik bevenni a különböző tablettákat, vagy vitaminitalokat, ezért a gyártók igyekeznek kielégíteni a speciális igényeket.
Így kerültek a polcokra a gumicukor formát öltő gyerekvitaminok, vagy az egyéb, aranyos kisállatos köpenyben megbújó kicsiknek szánt vitaminkészítmények. Érdekes információ, hogy a felmérések szerint míg a legtöbb szülő nem szívesen ad gumicukorkát a gyerekének, addig a gyógyszergyártókban teljesen megbíznak (mondván, hogy a gyerekeknek biztos csakis egészséges készítményeket forgalmaznak), és a gumicukor formába öntött vitaminnal szemben már nincs ellenvetésük. Vajon igazuk lehet…?
Sajnos azt kell mondanunk, hogy nem minden esetben. Jó néhány vitaminkészítmény olyan összetevőket tartalmaz, amit az egészségtudatos szülők nem szívesen adnának a csemetéiknek. Csakhogy nem könnyű eligazodni a különböző összetevők között. A listát olvasgatva mindegyik vitaminban lévő anyag hasonlóan idegennek hangozhat.
Mit tehetünk akkor? Nem elég egyszerűen megbízható gyártót választani, a biztonság kedvéért inkább ellenőrizzük le egyenként a megvásárolni kívánt készítmények tartalmát! Mi más lenne ebben a segítségünkre, mint az internet… Nem is tehetünk mást, mert szakértelem hiányában nehéz megmondani, hogy az adott összetevő valóban egy egészséges tápanyag-e, vagy csak egy olyan adalékanyag, ami a készítményt megfelelő íz- és formavilágba öltözteti a gyermekek számára.
Mi a biorezonancia vizsgálat, hogyan működik?
Az egészség sajnos nem egy állandó és stabil állapot, időnként még a legegészségesebb embereket is ledönti a lábáról egy-egy betegség, amikor érdemes utánanézni az alternatív megoldásoknak is. Az alternatív gyógymódok egyik legnépszerűbb ágazata a biorezonancia.
Fiatalkori demencia
A demencia szót sokan ismerik, legtöbbször az idősebb korosztállyal hozzák összefüggésbe, ami nem helytelen, de nem csak az időseket érinti, előfordulhat fiatalabbaknál is.
Hideg terápiával az egészség megőrzéséért
Nem is gondolnánk, hogy a hideg mennyi mindenre megoldás lehet, pedig a szervezetünknek időnket, vagy akár minimális dózisokban a mindennapjaink részeként igenis jót tehet a hideg víz, vagy az extrém hőmérsékletek jótékony hatásait kihasználó terápiás módszerek.
Hajvédelem télen
Sokszor kaptunk már tanácsot a téli bőrvédelemre, immunvédelemre, azonban ritkán olvasni arról, védjük a hajunkat a hidegben.
Műszempilla, műköröm és társai tizenéves korban
Normális dolog-e, ha tízévesen gyantáztat a kislány, tizenkét évesen már műszempillát visel, a műköröm pedig már alapdolog – egyre korábbra tolódnak a szépészeti trendek, mit gondolnak erről szakemberek, erről elmélkedünk mai cikkünkben.