Menü

Kockázatos gyerekvitaminok

Melyik szülő ne akarná megóvni a gyermekét a téli betegségektől, az óvodákban, iskolákban és az egyéb környezetünkben található vírusoktól és baktériumoktól? A gyümölcsök és a megfelelően réteges öltözködés mellett nem hiába érezzük úgy, hogy szükség van a vitaminpótlásra. A gyerekek azonban nem arról híresek, hogy szeretik bevenni a különböző tablettákat, vagy vitaminitalokat, ezért a gyártók igyekeznek kielégíteni a speciális igényeket.

Így kerültek a polcokra a gumicukor formát öltő gyerekvitaminok, vagy az egyéb, aranyos kisállatos köpenyben megbújó kicsiknek szánt vitaminkészítmények. Érdekes információ, hogy a felmérések szerint míg a legtöbb szülő nem szívesen ad gumicukorkát a gyerekének, addig a gyógyszergyártókban teljesen megbíznak (mondván, hogy a gyerekeknek biztos csakis egészséges készítményeket forgalmaznak), és a gumicukor formába öntött vitaminnal szemben már nincs ellenvetésük. Vajon igazuk lehet…?

Sajnos azt kell mondanunk, hogy nem minden esetben. Jó néhány vitaminkészítmény olyan összetevőket tartalmaz, amit az egészségtudatos szülők nem szívesen adnának a csemetéiknek. Csakhogy nem könnyű eligazodni a különböző összetevők között. A listát olvasgatva mindegyik vitaminban lévő anyag hasonlóan idegennek hangozhat.

Mit tehetünk akkor? Nem elég egyszerűen megbízható gyártót választani, a biztonság kedvéért inkább ellenőrizzük le egyenként a megvásárolni kívánt készítmények tartalmát! Mi más lenne ebben a segítségünkre, mint az internet… Nem is tehetünk mást, mert szakértelem hiányában nehéz megmondani, hogy az adott összetevő valóban egy egészséges tápanyag-e, vagy csak egy olyan adalékanyag, ami a készítményt megfelelő íz- és formavilágba öltözteti a gyermekek számára.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!