Menü

Az egészségmegőrző szemlélet fontossága

Manapság fordítva állunk az egészség kérdéséhez, mint kellene. Ahelyett, hogy vigyáznánk magunkra, és megőriznénk az egészségünket, bele se gondolunk a saját felelősségünkbe, ami a testünket és egészségi állapotunkat illeti. Ha pedig bekövetkezik a baj, akkor rohanunk az orvosokhoz, hogy gyógyítsanak meg bennünket. Azt hisszük, hogy működőképes nézőpont, hogy csak bekapunk néhány tablettát, és máris megjavul bennünk, amire elromlott. Pedig ez nem ilyen egyszerű.

Az orvosok nem csodadoktorok, hogy varázspálcával (pontosabban néhány tablettával és kezeléssel) helyrehozzák az életmódunk következményeit. Sok kritika is őket éri emiatt: „nem tudnak semmit!” – szól ellenük a kritika. De biztos, hogy a hiba az ő gépezetükben van?

Lássuk be: a saját testünk a saját felelősségünk. Ha megtiszteljük azzal, hogy vigyázunk rá, egészséges táplálkozással, mozgással, valamint a lelkünkre való odafigyeléssel, azt meg fogja hálálni.

Igen, tény az is, hogy a jelenlegi egészségügyi rendszer elég kevés mozgásteret hagy a doktoroknak. Nincs egészségmegőrző orvoslás, amire pedig óriási szükség lenne! Továbbá kevesen foglalkoznak a betegségek lelki hátterével, és még kevesebben ismerik el azokat. A fizikai gyógyításon túl több nem fér bele.

Legyünk hát mi azok, akik elsősorban gondoskodunk önmagunkról, és az orvosainktól csak ennek a kiegészítését várjuk! Ennek ellenére reménykedünk abban, hogy az egészségmegőrző szemlélet hamarosan nem csak az alternatív gyógyászat területén lesz jelen.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.