Menü

Az egészségmegőrző szemlélet fontossága

Manapság fordítva állunk az egészség kérdéséhez, mint kellene. Ahelyett, hogy vigyáznánk magunkra, és megőriznénk az egészségünket, bele se gondolunk a saját felelősségünkbe, ami a testünket és egészségi állapotunkat illeti. Ha pedig bekövetkezik a baj, akkor rohanunk az orvosokhoz, hogy gyógyítsanak meg bennünket. Azt hisszük, hogy működőképes nézőpont, hogy csak bekapunk néhány tablettát, és máris megjavul bennünk, amire elromlott. Pedig ez nem ilyen egyszerű.

Az orvosok nem csodadoktorok, hogy varázspálcával (pontosabban néhány tablettával és kezeléssel) helyrehozzák az életmódunk következményeit. Sok kritika is őket éri emiatt: „nem tudnak semmit!” – szól ellenük a kritika. De biztos, hogy a hiba az ő gépezetükben van?

Lássuk be: a saját testünk a saját felelősségünk. Ha megtiszteljük azzal, hogy vigyázunk rá, egészséges táplálkozással, mozgással, valamint a lelkünkre való odafigyeléssel, azt meg fogja hálálni.

Igen, tény az is, hogy a jelenlegi egészségügyi rendszer elég kevés mozgásteret hagy a doktoroknak. Nincs egészségmegőrző orvoslás, amire pedig óriási szükség lenne! Továbbá kevesen foglalkoznak a betegségek lelki hátterével, és még kevesebben ismerik el azokat. A fizikai gyógyításon túl több nem fér bele.

Legyünk hát mi azok, akik elsősorban gondoskodunk önmagunkról, és az orvosainktól csak ennek a kiegészítését várjuk! Ennek ellenére reménykedünk abban, hogy az egészségmegőrző szemlélet hamarosan nem csak az alternatív gyógyászat területén lesz jelen.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.