Menü

Nem minden a címke

Az emberek többsége sajnos túl hiszékeny, ha ételről és italról van szó. Ha valamilyen terméknek a címkéjén azt olvassuk, hogy mínusz X százalék cukortartalom, vagy esetleg azt, hogy zsír-, energiaszegény, gluténmentes, akkor az agyunk átkapcsol és már nem is figyelünk oda, mennyit fogyasztunk belőle. Pedig kellene.

Főleg akkor, ha a célunk a fogyás, a diétázás, vagy csak az életmód egészségesebb fokozatba kapcsolása. A tapasztalat az, hogy az egészségesnek vélt (vagy éppen egészséges) termék fogyasztásakor lekerül rólunk a teher és a többi szabályra (mennyiségre, minőségre, vagy a fogyasztás időpontjára) már nem fordítunk kellő figyelmet.

Sokszor tapasztalt példa az is, hogy valaki mondjuk a sült kolbász mellé diétás kólát rendel, mert „vigyáz a vonalaira”. Ha ilyesmit iszik, lelkiismeret nélkül fogyaszt hizlaló dolgokat, ráadásul abba sem gondol bele, hogy attól, hogy valami cukormentes, nem biztos, hogy más szempontból megfelelő a szervezetének.

Mi a tanulság? A címke nem minden, sőt sajnos az a tapasztalat, hogy a jól hangzó szlogenek egyéb káros tulajdonságot takarnak. Tisztelet a kivételnek, de nem szabad hagyni becsapni magunkat, hanem a dolgok mögé kell nézni, a felszínes ránézés helyett sokkal tudatosabban kell vásárolni és étkezni.

Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.

Színkavalkád a tányéron

Elsőre nem is gondolnánk, hogy a hozzávalók és az ételünk színei befolyásoló tényezők lehetnek abban, hogy mit fogyasztunk el szívesen, pedig ez pontosan így van. Minden főbb színhez tartozik egy étkezés szempontjából fontos jelentés.

A sok sófogyasztás következményei

A sófogyasztás mértéke valóban jelentős hatással van az egészségünkre, és érdemes komolyan venni a sóbevitel csökkentésére vonatkozó ajánlásokat. Az alábbiakban összefoglalom a túlzott sófogyasztás következményeit, valamint néhány javaslatot adok a sóbevitel csökkentésére.

Pizza kisokos: ismerd meg a pizzák különböző fajtáit

Élsz-halsz a pizzáért, legszívesebben minden nap rendelnél belőle? Úgy érezhetjük, hogy már minden példányt is kóstoltunk a világon, de legalább a városban, ahol élünk. Holott egyáltalán nem biztos, hogy így van. Az alábbi cikkben azt nézzük meg, hogy milyen típusai léteznek a különböző pizzatésztáknak szerte a világon.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?