Menü

A fogadalmakon túl

A „holnaptól változtatok” mondat a legtöbb embernél visszajáró vendég, amely nagy elhatározással fogalmazódik meg, de legtöbbször hamar kipukkad, mint egy lufi.

Fogadalmak helyett inkább tervet készítsünk - javasolják a szakemberek. Persze nagyon fontos a motiváció, amely megágyaz a változtatásnak, de a siker kulcsa konkrét lépések meghatározásában áll. Nagy szavakkal dobálózva könnyen lelkesíthetjük önmagunkat, de ez az út rövid életű. Mi van hát a fogadalmakon túl? Ezzel a kérdéssel érdemes foglalkozni!

A fogyókúrákkal is az a baj, hogy általában túl nagy lépésben gondolkodunk, a változtatás nem lesz természetesen illeszkedő a mindennapjainkba, ezért idővel nem is lesz tartható. Az adott célt bontsuk kis lépésekre inkább, például az egészséges életmód fényében, válasszuk a lépcsőzést a lift helyett. Ez nagyon közhelyes és semmitérő példának tűnhet, de a lényeg a fokozatosságon van.

Ha sikerült konkrét, kisebb célokat (eredmények, határidők) kitűznünk, fontos, hogy mankókat is keressünk magunknak. Ha ismerjük magunkat, tudjuk, mik a gyengéink, milyen kifogásokra hivatkozunk előszeretettel. Ezekre érdemes előre, tudatosan készülni. Például ha elkezdünk sportolni, de tudjuk magunkról, hogy a kezdeti lelkesedés után hajlamosak vagyunk feladni, keressünk valakit, aki velünk együtt sportol és ezáltal a húzóerőnk lesz, ha csökken a motivációnk.

Az erős tiltások sem vezetnek általában eredményre, ezek ellen a legtöbb ember zsigerből fellázad, vagyis a tiltó elhatározások eleve kódolják a tilalom megszegését. Fontos a motiváció, de ne csak a lelkesedés legyen az egyetlen hajtóereje fogadalmainknak.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.