Menü

Az öregedésgátló vitamin

Az E-vitamint, vagy más néven tokoferolt azért mondják öregedésgátlónak, mert mérhető, jelentős szerepe van bizonyos sejtek sejthártyájának védelmében. Az antioxidáns hatású vitamint szervezetünk nem képes előállítani, így táplálkozással és speciális készítmények segítségével kell fedezünk a szükségletet.

Az E-vitamin segít csökkenteni az úgynevezett szabad gyökök káros hatásait. A szabad gyökök természetes módon termelődnek sejtjeinkben. Vitaminunk ezáltal segíthet megelőzni az érelmeszesedést, illetve többek között csökkentheti a szívroham, a trombózis, és a szélütés kockázatát.

Az úgynevezett öregedésgátlás abból is ered, hogy az E-vitaminnak nagy szerepe van bőrünk ruganyosságának (fiatalságának) megőrzésében, illetve a bőrhibák, bőrsérülések meggyógyulásában. Egyáltalán nem véletlen, hogy a kozmetikai ipar is rég felfedezte magának. Cukorbetegeknek is hasznos lehet, illetve a szemet is védi. Rákmegelőző hatása szintén ismert.

Az E-vitaminról összességében és általánosságban elmondható, hogy véd, segíti szervezetünk regenerációs képességét és az immunrendszer működését.

Hogyan vihetjük be szervezetünkbe e fontos vitamint? A legfontosabb források a különböző növényi olajok (például: napraforgó, tökmag, olíva, kukorica, búzacsíra olaj), valamint többek között a mogyoró és a mandula, illetve a hús, a máj és a tojás is tartalmaz E-vitamint.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.

Színkavalkád a tányéron

Elsőre nem is gondolnánk, hogy a hozzávalók és az ételünk színei befolyásoló tényezők lehetnek abban, hogy mit fogyasztunk el szívesen, pedig ez pontosan így van. Minden főbb színhez tartozik egy étkezés szempontjából fontos jelentés.