Menü

Megújult a legnépszerűbb egészségportál, a Házipatika

KéVirtuális orvosi rendelő? Gyakorlatilag igen! A HáziPatika.com oldal megújulásával mostantól sokkal könnyebb lesz a dolga, akár orvost keres, akár valamilyen betegségről szeretne részletesebb információt kapni. Emellett pedig még az egészségmegőrzéssel kapcsolatos érdekes és szórakoztató szakmai tartalom is várja az olvasókat.  

A HáziPatika.com hazánk vezető egészségügyi tartalomszolgáltatója, amelyre a Gemius Prism adatai szerint többmillióan kattintottak idén augusztusban egyetlen hónap alatt. Az érdeklődés nyilván nem véletlen, hiszen a site igényes tartalmat szolgáltat olvasóinak, és sikerült elérnie a témában legfontosabb kulcselemet, hogy az olvasók bizalommal informálódjanak tőlük. 

Alkalmazkodva a modern kor elvárásaihoz, most felfrissültek, a design letisztult és modernebb lett, a struktúra pedig áttekinthetőbbé vált. Mint arról mi is nemrégiben írtunk a Hajráegészség.hu-n, a HáziPatika.com is úgy nyilatkozott, hogy a világháló megváltoztatta az egészséggel, de különösen a betegségekkel kapcsolatos szokásokat: sokan valamilyen probléma vagy tünet jelentkezése esetén először az interneten próbálnak választ találni kérdéseikre. Ez komoly felelősséget ró az egészségügyi portálokra, hiszen szinte elsődleges információforrássá váltak olyan alapvető témákban, mint az egészségmegőrzés, az életminőség javítása és a betegségek kezelése.

A HáziPatikán az egészséggel kapcsolatos hiteles információk mellett fontos szerepet kapnak az egészségmegőrzéssel, a sporttal és az életmóddal kapcsolatos témák is, így a megújult felületen minden korosztály megtalálhatja a neki szóló tartalmakat. A site további különlegessége, hogy a látogatók a honlapon keresztül szakorvoshoz is fordulhatnak, ügyeletes patikát és orvost kereshetnek. Így a szakmai portál tulajdonképpen „virtuális rendelővé” fejlődött. A nemrég létrehozott orvoskereső adatbázis a magánorvosok között segíti az eligazodást. A keresőben több mint 1000 intézmény és közel 4000 orvos található. Folyamatosan bővül az egyes betegségek tüneteit, okait, kezelését és lefolyását bemutató Betegségek A-Z lexikon is, ami jelenleg mintegy 500, szakorvosok által lektorált, a legszigorúbb szakmai kívánalmaknak megfelelő szócikket tartalmaz. A Betegséglexikon okostelefonos alkalmazásként is elérhető. A több mint 17 ezer letöltés jól mutatja, hogy milyen nagy szükség van a betegségekkel kapcsolatos ellenőrzött, pontos információkra.

Cikk forrása: prex.hu
Kép forrása: HáziPatika.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?