Alvás, alvás és alvás
Az alvás fontosságára már sokszor felhívtuk mi is a figyelmet, több írásban is foglalkoztunk a témával. Személyfüggő, kinek hány órára van szüksége a párnák közt, ám összességében elmondható, hogy nem alszunk annyit, amennyit voltaképpen kellene.
Azt eddig is tudtuk, hogy az alvás a memória, a koncentráció, a fizikai teljesítőképesség mellett többek között az egészségünket is befolyásolja, hiszen számos kockázati tényezőt képes csökkenteni (vagy a nem alvás növelni). Most azonban az is kezd bebizonyosodni, hogy konkrétan és rövid távon képesek vagyunk különböző nyavalyákat összeszedni, ha nem alszunk eleget. Azaz minden pluszban ébren töltött óra jó eséllyel az egészségünkre megy.
A felgyorsult, strapás életmód keretein belül sajnos jellemző, hogy teljesítményünk növelése érdekében csökkentjük az alvásidőt, sokszor éppenséggel mesterségesen, tudatosan. A külső beavatkozás (például túlzott kávéfogyasztás, és egyéb szerek, különböző módszerek alkalmazása) még egy nem várt mellékhatással járhat, azzal, hogy elhiteti velünk, bírjuk a tempót, minden jól van így.
Holott ez nincs így, csak a látszat, még akkor is, ha nem érezzük magunkat fáradtnak. A legújabb kutatási eredmények szerint mindenképpen elegendő alvásra van szükségünk ahhoz, hogy egészségesek maradjunk.
Fotó:
Pixabay.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.