Menü

A szépség kifizetődő?

Általában igen. Kutatások szerint akár még konkrét financiális haszna is lehet, árnyoldalairól azonban kevésbé veszünk tudomást.

Gyakran emlegetjük, hogy a szépség relatív, vagyis kinek a pap, kinek a papné… De valójában léteznek a szépségnek egyetemes vonásai, amelyek a legtöbb ember tetszését elnyerik, ráadásul további pozitív hatásokat indukálnak másokban. Egy szép ember könnyebben csal elő belőlünk kedvességet, figyelmet, tudattalanul is nagyobb bizalmat szavazunk neki.

Ugyanakkor számos sztereotípia kapcsolódik a szépséghez, amelyek legyenek akár pozitívak, akár negatívak összességében mindenképpen leegyszerűsítik, és ezáltal elrejtik előlünk az egyént. Sokan bár nem feltétlenül fogalmazzák meg, de úgy gondolják, hogy a szép embereké a világ, és még csak tenniük sem kell érte. És talán valóban könnyebben csalnak elő egy mosolyt másoktól, vagy előbb kapnak figyelmet, de a szépséghez kapcsolódó sztereotípiák komolyan meg is nehezíthetik a szép emberek életét.

Azok az emberek (főleg nők), akik szépnek születtek, és általában elnyerik mások tetszését, gyakran szenvednek olyan előítéletektől, mint például, „aki szép az biztos buta”, „szépségének köszönhet mindent”, nem is beszélve az irigységből fakadó elutasításokról, illetve akadályokról.

Persze még ezzel együtt is az emberek többsége vágyik arra, hogy mások szépnek lássák, és azt hiszik, a szép emberek mind boldogak is. Pedig bizonyára mindenki ismer olyan személyt szűkebb- tágabb környezetében, aki nem feltétlenül ikonikus szépség, de személyisége harmóniát, komplexitást sugároz ezért esztétikuma megkérdőjelezhetetlen. Ezzel persze nem a sztereotípiákat szeretnénk tovább erősíteni, de valóban előfordulhat, hogy a szerencsés külső adottságok gátolják más képességek kibontakozását.

A szépség tehát lehet áldás is, átok is, de önmagában semmiképpen sem a boldogság kulcsa.

Fotó:
Pixabay.com

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.