Így védekezzünk a fertőzések ellen!
Mire kell a legjobban odafigyelni ahhoz, hogy nyári strandolás és/vagy étkezés után ne a betegágyban, ne adjisten a kórházban végezzük? Három kulcsszó: tisztaság, odafigyelés, bizalom.
Az egyik legfontosabb tanács: ne együnk/igyunk olyan helyen, amelynek tisztasága megkérdőjelezhető. Persze ezt nem mindig könnyű eldönteni, de ahol felmerül a kérdés, ott már meg is van a válasz. A látszólag kétes tisztaságú vendéglátóhelyek mindenképpen kerülendők. Semmiképpen se adjuk olcsón a bizalmunkat! Az extrém melegben tojás és/vagy tejtermékekből készült termékek veszélyt jelenhetnek.
Természetesen a tisztasági követelmények saját magunkra is alkalmazandóak. A különböző ételfertőzések alapja a megfelelő minőségű alapanyagok hiánya mellett az, hogy bizonyos esetekben túl sokáig tároljuk az adott ételt. Tojásos ételek esetében például különösen oda kell figyelni arra, hogy hosszú ideig ne tartsuk el őket, főleg hűtés nélkül ne.
A hús és különböző tejtermékek esetében szintén érdemes odafigyelni. Előbbieknél kritikus lehet a darált hús, amely nagyon érzékeny, de a színhúst is alaposan meg kell mosni.
A hivatalos strandok vízminősége folyamatosan ellenőrizve van, ettől függetlenül a saját magunk óvintézkedéseiről sem kell megfeledkezni. Mindenképpen ajánlott a papucs használata a közösségi helyeken, úgy mint medencék partján, tusolóknál, öltözők, wc-k környékén. A gyerekeknél oda kell figyelni arra, hogy ne igyanak a vízből, s csak olyan helyen fürödjenek, amelynek megfelelő a vízminősége.
Fotó:
Pixabay.com
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?