Hasznos gyógynövény a nyaralás alatt
- Dátum: 2015.08.02., 13:57
- fertőtlenítés, gyógynövény, házi patika, nyaralás, rovarcsípés, sebgyógyulás, sebkezelés, széles levelű útifű, útifű
Az aggódó-szorgos nyaralók alapkelléke a kisebb bőröndnyi házipatika, hogy vészhelyzet esetén rendelkezésre álljanak a kellő gyógykészítmények. Sokan nem is tudnak róla, hogy mennyi hasznos, a nyaralás alatt is alkalmazható gyógynövény mellett sétálnak el.
Gyakori, hogy valamilyen sérülést szenvedünk az üdülés alatt, „Murphy nem alszik”, és egyébként is, ilyenkor aktívabb életet élünk sokszor, mint otthon. Jól jön, ha valami egyben fertőtlenít, és segíti is a gyors gyógyulást. Ezt a csodát tudja a széles levelű útifű, amely a hétköznapi fertőtlenítő gyógykészítményekkel ellentétben a sebgyógyuláshoz is hatékony segítséget nyújt. Mint a neve is mutatja, utak mentén, főként nedvesebb talajon (mint pl. kutak, források, út menti vízcsapok) mellett jócskán terem.
Használata előtt mossuk le vízzel a sebet, majd kézzel morzsoljuk össze a növényt, és ezzel dörzsöljük be pár percen át. Majd helyezzük rá a növényt, borítsuk be vele a sebet, és hagyjuk rajta jó ideig, akár egy éjszakán át. Reggelre meg fogunk lepődni, ugyanis összehúzza a sebet. Vérzéscsillapító hatása miatt is kiváló lehet.
A másik, ami miatt már a népi gyógyászatban is előszeretettel alkalmazták, az az, hogy rovarcsípés esetén is ugyanilyen kiváló gyógyhatással rendelkezik. A sebkezeléssel azonos módon felhasználva hamar elfeledteti velünk a kellemetlenségeket.
Fotó: Pixabay.com
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.