Menü

Egy könyv, ami válaszol a miért-ekre

Könyvajánló sorozatunk újabb kötete, a Bátor lelkek igazán nehéz feladatra vállalkozik. Olyan nehéz kérdésekre próbál választ adni, mint hogy miért betegszünk meg, miért érnek minket komoly kihívások az életben. A spirituális szemléletű irodalom új megvilágításba helyezi a nehéznek tűnő életeseményeinket.

Vajon miért lesz valaki rákos, vagy AIDS-es? Miért születik ő, vagy a gyermeke fogyatékossággal? Miért találkozik az ember olyan kihívással az életében, hogy túlságosan hamar elveszíti azt, akit a legjobban szeret? Ezek azok a kérdések, amelyekre a „hétköznapi” ember nem talál magyarázatot, ami felett nem tud napirendre térni. Azt mondja, hogy „szerencsétlen vagyok”, vagy hogy „ver, büntet engem az Isten” – hitrendszertől függően. De amennyiben ő maga közvetlenül találkozik ezen életeseményekkel, helyzetekkel, úgy szinte biztos, hogy miértek zakatolnak benne hosszú-hosszú időkön át. Válasz pedig nagyon ritkán érkezik.

Robert Schwartz, a könyv írója ezekre a kérdésekre próbál választ találni – nem átlagos módon. A spirituális szemléletű kötet írója segítőivel és történeteivel rávilágít: nagyon úgy tűnik, hogy ezeket a kihívásokat saját magunk választjuk születésünk előtt, amikor összeállítjuk az élettervünket. Mindez nem azt jelenti, hogy sorsunk egyféleképpen van megírva, és nem létezik semmiféle saját döntés, vagy akarat. Viszont bizonyos, hogy egyes kihívásokat tudatosan építünk be mint tényt, vagy lehetőséget az életünkbe, azért, hogy tanuljunk és tapasztaljunk.

A Bátor lelkek egy nyitogató, szemléletformáló irodalom. Azoknak is érdemes elolvasásra, akik nem hisznek a halálon túli életben, a spirituális, tudatos életszemléletben. Ha találkoztak már bármilyen komolyabb kihívással, vagy nehézséggel az életükben, akkor nekik is rejtegethet válaszokat a könyv. 

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!