Egy könyv, ami válaszol a miért-ekre
- Dátum: 2015.07.27., 17:52
- Ábrahám Adrienn
- AIDS, Bátor lelkek, betegség, életterv, fogyatékosság, halál, kihívás, könyv, könyvajánló, olvasás, olvasnivaló, rák, spiritualitás, szerencsétlenség, tudatosság
Könyvajánló sorozatunk újabb kötete, a Bátor lelkek igazán nehéz feladatra vállalkozik. Olyan nehéz kérdésekre próbál választ adni, mint hogy miért betegszünk meg, miért érnek minket komoly kihívások az életben. A spirituális szemléletű irodalom új megvilágításba helyezi a nehéznek tűnő életeseményeinket.
Vajon miért lesz valaki rákos, vagy AIDS-es? Miért születik ő, vagy a gyermeke fogyatékossággal? Miért találkozik az ember olyan kihívással az életében, hogy túlságosan hamar elveszíti azt, akit a legjobban szeret? Ezek azok a kérdések, amelyekre a „hétköznapi” ember nem talál magyarázatot, ami felett nem tud napirendre térni. Azt mondja, hogy „szerencsétlen vagyok”, vagy hogy „ver, büntet engem az Isten” – hitrendszertől függően. De amennyiben ő maga közvetlenül találkozik ezen életeseményekkel, helyzetekkel, úgy szinte biztos, hogy miértek zakatolnak benne hosszú-hosszú időkön át. Válasz pedig nagyon ritkán érkezik.
Robert Schwartz, a könyv írója ezekre a kérdésekre próbál választ találni – nem átlagos módon. A spirituális szemléletű kötet írója segítőivel és történeteivel rávilágít: nagyon úgy tűnik, hogy ezeket a kihívásokat saját magunk választjuk születésünk előtt, amikor összeállítjuk az élettervünket. Mindez nem azt jelenti, hogy sorsunk egyféleképpen van megírva, és nem létezik semmiféle saját döntés, vagy akarat. Viszont bizonyos, hogy egyes kihívásokat tudatosan építünk be mint tényt, vagy lehetőséget az életünkbe, azért, hogy tanuljunk és tapasztaljunk.
A Bátor lelkek egy nyitogató, szemléletformáló irodalom. Azoknak is érdemes elolvasásra, akik nem hisznek a halálon túli életben, a spirituális, tudatos életszemléletben. Ha találkoztak már bármilyen komolyabb kihívással, vagy nehézséggel az életükben, akkor nekik is rejtegethet válaszokat a könyv.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.