Menü

Értékes kincs az esővíz, használjuk fel!

Köztudott tény, hogy az európai ember rengeteg ivóvizet használ, és sokszor feleslegesen. Ez nem csak arról szól, hogy fogmosás közben folyatjuk a vizet, hanem arról is, hogy olyan célra is ivóvizet használunk, amire másmilyen is alkalmas lenne. Az esővíz például egy kihasználatlan kincs, pedig családi házban élők könnyedén hasznosíthatnák.

Az esővíz felhasználásával sokat spórolhatunk, és mindez nagyon kicsi ráfordítással megoldható. Mi szükséges hozzá? Például néhány lapos műanyag láda, amit az ereszcsatorna kifolyójához helyezhetünk, vagy egyszerű műanyag hordók, amiben gyűlhet a víz, továbbá nagy vizesflakonok, amiben tárolhatjuk a már összegyűjtött esővizet.

Az elsődleges legkiválóbb felhasználása ennek az öntözés, de nem csak a kertben, hanem lakáson belül is. A szobanövényeink meghálálják, ha természetes esővízzel öntözzük őket a klóros, kemény csapvíz helyett, és gyönyörűen fognak fejlődni a természet nedűje által.

Ezen kívül alkalmazhatjuk még például a toalett öblítéséhez, valamint takarításhoz, tisztításhoz is. Amennyiben az eredeti formájában tudjuk azt összegyűjteni és tárolni, úgy az esővíz a tévhittel ellentétben van annyira tiszta, hogy erre kiválóan alkalmas. A kutatások szerint csupán iváshoz és főzéshez nem ajánlott a használata, azonban minden máshoz igen, például fürdéshez és mosáshoz is! Az ódzkodók gondoljanak csak bele, hogy ha egy esős napon alaposan eláznak, akkor volt-e olyan, hogy ettől piszkosabb lett a ruhájuk, vagy a bőrük? Nyilvánvalóan nem, csupán az agyunk sokszor automatikusan arra asszociál, amikor sárosak leszünk, vagy az utcán nem tisztának látjuk az esővizet, hiszen összegyűjti az út porát.

Az esővíz felhasználhatósága tehát nagyon széles körű, csupán élnünk kellene a lehetőséggel. Ha arra gondolunk, hogy mennyibe kerülnek a műanyag gyűjtő-tároló alkalmatosságok, akkor számoljuk ki, hogy mennyit spórolhatunk a vízdíjon. Továbbá vegyük figyelembe a környezetvédelmi szempontokat is: Földünk ivóvíz-készlete nem végtelen, és mégis mennyit pazarlunk belőle olyan vízfelhasználásra, amikor másmilyen minőségű víz is megfelelne. 

Fotó:
pixabay.com

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.