Kényeztető lábfürdő a testnek és a léleknek
- Dátum: 2015.04.22., 18:32
- aromaterápia, csepp, fürdővíz, gyömbér, házi tej, lábfájdalom, lábfürdő, masszírozás, méz, vulkanikus kő
A lábfürdő használata az ősidőkre nyúlik vissza, és télen szüleink, nagyszüleink is alkalmazták például megfázás ellen. Sajnos kezd „kimenni a divatból”, pedig egy kis extrával kiegészítve igazi testi-lelki felfrissüléssé válhat.
A klasszikus lábfürdőket sokan ismerik, amikor például sót, vagy szódabikarbónát oldanak fel a vízben. Ezek igazán kiválóak, használjuk bátran! Ha még valami ennél is kényeztetőbbről álmodik, akkor próbálja ki az aromaterápiás lábfürdőt. Isteni illatával kényeztet minket, és a megfelelő aromát kiválasztva még testi-lelki gyógyhatása is lesz. Sokan nem tudják, de az illóolajokat használat előtt ajánlott feloldani, különben ugyanúgy reagál a vízzel érintkezve, mint bármilyen más olaj: összeáll, és nem oldódik fel, így pedig a hatása sem az igazi. Csepegtessük hozzá egy kis tejhez, és abban oldjuk fel, majd így öntsük a vízbe. Előzetesen felforralt, már szobahőmérsékletű házi tej használata javasolt. Mézzel is kiegészíthetjük a keveréket, mert az illóolaj mézben is oldódik, és lábfürdőnél is kellemes a tejes-mézes víz, akárcsak a fürdővíznél, főleg ha még finom illatos is.
Használhatunk gyömbért is, ha különleges lábfürdőt szeretnénk: szeleteljünk fel egy darab gyömbérgyökeret héjastól, és főzzük meg kb. 20-25 perc alatt, majd ha elviselhetően melegre hűlt, akkor ebbe áztassuk a lábunkat úgy negyed órára. Ez még a lábfájósoknak is kiváló, ugyanis gyulladáscsökkentő hatása van.
Nagyon kellemes még a vulkanikus kövekkel megspékelt lábfürdő is, mivel ezeknek a köveknek kiváló rezgéseik vannak, és testi-lelki gyógyhatással bírnak. Ráadásul a lábfürdő vízébe helyezve még kellemesen masszírozzák is a lábat. Bármilyen vulkanikus köveket használhatunk, vegyes méretűt és fajtájút egyaránt.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.