A gyertyaláng varázsa
Szinte valamennyi ünnepünk alkalmával helye van a gyertyagyújtásnak, nemcsak örömteli alkalmakkor, hanem a gyász idején is fontos kifejező eszköze lehet érzelmeinknek. De egyáltalán nem szükséges valamilyen különleges alkalom ahhoz, hogy gyertyát gyújtva, élvezzük annak különleges hangulatát.
A tűzmágia jelentősége mindig is fontos szerepet töltött be az emberi életben, sokféle „varázslatra” használták, és a mai napig egy fontos szimbólum.
A gyertya lángja szimbolizálhatja a megújulást, a megtisztulás folyamatát, de például a szülinapi tortán lévő gyertya meggyújtása, és elfújása vágyainkat, kívánságainkat „repíti az ég felé”.
Az égő gyertya melegséget és fényt áraszt, mely egyben hangulatunkra is hatással van. Ha tehát szeretnénk kiszabadulni a mindennapok mókuskerekéből, a gyertyák titokzatos világába egy egyszerű hétköznapon is „elkalandozhatunk”.
A gyertya lángja ugyanis nyugtató hatással lehet elménkre és lelkünkre is, segíthet kifejezni vágyainkat és reményeinket.
Ha pedig szeretnénk a gyertyák titokzatos világát otthonunkba varázsolni, érdemes nem parafinból készült, hanem természetes anyagokat tartalmazó (például szója, repce, méhviasz) gyertyát választanunk.
A lakás élettelen dísz tárgyaiként funkcionáló gyertyákat érdemes tehát „élővé” tenni, vagyis meggyújtani, cserébe melegségre, természetes fényre, és nyugalomra lelehetünk kívül-belül.
Természetesen amikor gyertyát gyújtunk, mindig legyünk nagyon körültekintőek!
Fotó:
pixabay.com
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.