Terápia hangtálakkal
- Dátum: 2015.02.20., 12:32
- alvászavarok, duálterápia, energetizálás, energia, fogyatékos személyek, gyógyítás, hangfürdő, hangmasszás, hangtál, hangterápia, India, Kína, motorikus fejlesztés, Nepál, összhang, sejtmasszázs, terápia, Tibet, tibeti hangtál
A hangtálak eredeti származási helyei Tibet, Nepál, India, valamint Kína. A főként rezes kinézetű, különböző méretű és formájú tálakat hét fém ötvözetéből készítették és terápiás célra használják. Akár felnőttek, akár gyerekek, egyéni, páros és csoportos terápiák testi-lelki harmonizáló, gyógyító eszközei lehetnek.
A hangtálakat többféle módon lehet megszólaltatni, például textil- és bőrfejű, vagy gumi és fa ütőkkel, dörzsfákkal. Akár közvetlenül érintkezik a testtel, akár csak a hang alapján kiváló terápiás eszköz. Az érintkezésnek kétféle módja is van. Az egyik opció, hogy a kliens lefekszik, és a hangtálakat a különböző testrészeire helyezve szólaltatják meg, ez a hangmasszázs. A másik verzió pedig, hogy a nagyobb méretű hangtálakat megtöltik illóolajos vízzel, és ebbe kell belehelyeznünk a lábunkat. Mindkét módozat lényege, hogy a hangok által keltett rezgések kiváló hatással vannak az emberre. A terápiás frekvenciákon megszólaló hangtálak révén a szervezet működése jobb és összehangoltabb lesz, aktivizálja a sejteket, oldja az energiablokkokat, megnyugtat, felfrissít, energetizál.
Ez a hatás akkor is érvényesül, ha közvetlenül nem érintkezünk a hangtálakkal, ezért lehetséges, hogy csoportos kezelésre is alkalmazzák őket, ezt hangfürdőnek nevezik. Így akár munkahelyeken, csapatépítő tréningeken, valamint családoknál is alkalmazzák. A kisebb és nagyobb hangtálak, gongok és egyéb kiegészítő eszközök közösségben való megszólaltatása segíti az egyéni és csoportos folyamatokat is, azaz az egyéni hatások érvényesülése mellett hozzájárul a csoporttagok összeHANGolódásához.
Ennek köszönhetően duálterápiára is alkalmazzák a hangtálakat: szülő-gyermek kapcsolatok, párkapcsolatok, vagy akár kétszemélyes kollegiális viszonyok kezelésére, összhangjának elősegítésére.
Összességében a hangtálakat használják akár testi, akár lelki bajok gyógyítására, energetizálásra, alvászavarok kezelésére, koncentráció javítására. A felhasználási módok nagyon sokfélék, például a meditáció segítésének kiváló eszközei. De használják fogyatékos személyek terápiájához, valamint gyerekek kezeléséhez is.
Gyerekeknél kiváló hatást érnek el a tanulási nehézségek, koncentrációs problémák, hiperaktivitás csökkentésében. Segíti a motorikus fejlődésüket, az olvasási, írás- és beszédproblémák kezelését is.
Hangtálakat vásárolhatunk otthoni használatra is. Általánosan véve nem olcsóak, de léteznek kedvező áru, ilyen célra kifejlesztett szettek. De választhatjuk azt is, hogy egyéni, vagy csoportos hangtálterápián veszünk részt, ahol szakemberek szólaltatják meg a hangtálakat – ugyanis léteznek hosszabb-rövidebb hangterápiás oktatások.
Fotó:
pixabay.com
Ne tiltsd, tanítsd

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekek egészséges fejlődésének kulcsa az édességek teljes tiltása. Azonban a szakemberek egyre inkább arra figyelmeztetnek, hogy a tiltás nem feltétlenül vezet jobb eredményhez – sőt, sokszor éppen az ellenkező hatást váltja ki.
Kötődési típusok bemutatása

A kötődés kérdése évszázadok óta foglalkoztatja az embereket, hiszen alapvető szerepet játszik személyes jólétünkben, kapcsolati mintázatainkban és társas életünkben. A pszichológiában a kötődési stílusok befolyásolják, hogyan érezzük, viselkedésünket és reagálunk másokkal való kapcsolatainkban. A különböző kötődési típusok egymással való kölcsönhatása jelentős hatással lehet párkapcsolataink sikerességére és dinamikájára.
Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.