Terápia hangtálakkal
- Dátum: 2015.02.20., 12:32
- alvászavarok, duálterápia, energetizálás, energia, fogyatékos személyek, gyógyítás, hangfürdő, hangmasszás, hangtál, hangterápia, India, Kína, motorikus fejlesztés, Nepál, összhang, sejtmasszázs, terápia, Tibet, tibeti hangtál
A hangtálak eredeti származási helyei Tibet, Nepál, India, valamint Kína. A főként rezes kinézetű, különböző méretű és formájú tálakat hét fém ötvözetéből készítették és terápiás célra használják. Akár felnőttek, akár gyerekek, egyéni, páros és csoportos terápiák testi-lelki harmonizáló, gyógyító eszközei lehetnek.
A hangtálakat többféle módon lehet megszólaltatni, például textil- és bőrfejű, vagy gumi és fa ütőkkel, dörzsfákkal. Akár közvetlenül érintkezik a testtel, akár csak a hang alapján kiváló terápiás eszköz. Az érintkezésnek kétféle módja is van. Az egyik opció, hogy a kliens lefekszik, és a hangtálakat a különböző testrészeire helyezve szólaltatják meg, ez a hangmasszázs. A másik verzió pedig, hogy a nagyobb méretű hangtálakat megtöltik illóolajos vízzel, és ebbe kell belehelyeznünk a lábunkat. Mindkét módozat lényege, hogy a hangok által keltett rezgések kiváló hatással vannak az emberre. A terápiás frekvenciákon megszólaló hangtálak révén a szervezet működése jobb és összehangoltabb lesz, aktivizálja a sejteket, oldja az energiablokkokat, megnyugtat, felfrissít, energetizál.
Ez a hatás akkor is érvényesül, ha közvetlenül nem érintkezünk a hangtálakkal, ezért lehetséges, hogy csoportos kezelésre is alkalmazzák őket, ezt hangfürdőnek nevezik. Így akár munkahelyeken, csapatépítő tréningeken, valamint családoknál is alkalmazzák. A kisebb és nagyobb hangtálak, gongok és egyéb kiegészítő eszközök közösségben való megszólaltatása segíti az egyéni és csoportos folyamatokat is, azaz az egyéni hatások érvényesülése mellett hozzájárul a csoporttagok összeHANGolódásához.
Ennek köszönhetően duálterápiára is alkalmazzák a hangtálakat: szülő-gyermek kapcsolatok, párkapcsolatok, vagy akár kétszemélyes kollegiális viszonyok kezelésére, összhangjának elősegítésére.
Összességében a hangtálakat használják akár testi, akár lelki bajok gyógyítására, energetizálásra, alvászavarok kezelésére, koncentráció javítására. A felhasználási módok nagyon sokfélék, például a meditáció segítésének kiváló eszközei. De használják fogyatékos személyek terápiájához, valamint gyerekek kezeléséhez is.
Gyerekeknél kiváló hatást érnek el a tanulási nehézségek, koncentrációs problémák, hiperaktivitás csökkentésében. Segíti a motorikus fejlődésüket, az olvasási, írás- és beszédproblémák kezelését is.
Hangtálakat vásárolhatunk otthoni használatra is. Általánosan véve nem olcsóak, de léteznek kedvező áru, ilyen célra kifejlesztett szettek. De választhatjuk azt is, hogy egyéni, vagy csoportos hangtálterápián veszünk részt, ahol szakemberek szólaltatják meg a hangtálakat – ugyanis léteznek hosszabb-rövidebb hangterápiás oktatások.
Fotó:
pixabay.com
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?