Menü

Terápia hangtálakkal

A hangtálak eredeti származási helyei Tibet, Nepál, India, valamint Kína. A főként rezes kinézetű, különböző méretű és formájú tálakat hét fém ötvözetéből készítették és terápiás célra használják. Akár felnőttek, akár gyerekek, egyéni, páros és csoportos terápiák testi-lelki harmonizáló, gyógyító eszközei lehetnek.

A hangtálakat többféle módon lehet megszólaltatni, például textil- és bőrfejű, vagy gumi és fa ütőkkel, dörzsfákkal. Akár közvetlenül érintkezik a testtel, akár csak a hang alapján kiváló terápiás eszköz. Az érintkezésnek kétféle módja is van. Az egyik opció, hogy a kliens lefekszik, és a hangtálakat a különböző testrészeire helyezve szólaltatják meg, ez a hangmasszázs. A másik verzió pedig, hogy a nagyobb méretű hangtálakat megtöltik illóolajos vízzel, és ebbe kell belehelyeznünk a lábunkat. Mindkét módozat lényege, hogy a hangok által keltett rezgések kiváló hatással vannak az emberre. A terápiás frekvenciákon megszólaló hangtálak révén a szervezet működése jobb és összehangoltabb lesz, aktivizálja a sejteket, oldja az energiablokkokat, megnyugtat, felfrissít, energetizál.

Ez a hatás akkor is érvényesül, ha közvetlenül nem érintkezünk a hangtálakkal, ezért lehetséges, hogy csoportos kezelésre is alkalmazzák őket, ezt hangfürdőnek nevezik. Így akár munkahelyeken, csapatépítő tréningeken, valamint családoknál is alkalmazzák. A kisebb és nagyobb hangtálak, gongok és egyéb kiegészítő eszközök közösségben való megszólaltatása segíti az egyéni és csoportos folyamatokat is, azaz az egyéni hatások érvényesülése mellett hozzájárul a csoporttagok összeHANGolódásához.

Ennek köszönhetően duálterápiára is alkalmazzák a hangtálakat: szülő-gyermek kapcsolatok, párkapcsolatok, vagy akár kétszemélyes kollegiális viszonyok kezelésére, összhangjának elősegítésére.

Összességében a hangtálakat használják akár testi, akár lelki bajok gyógyítására, energetizálásra, alvászavarok kezelésére, koncentráció javítására. A felhasználási módok nagyon sokfélék, például a meditáció segítésének kiváló eszközei. De használják fogyatékos személyek terápiájához, valamint gyerekek kezeléséhez is.

Gyerekeknél kiváló hatást érnek el a tanulási nehézségek, koncentrációs problémák, hiperaktivitás csökkentésében. Segíti a motorikus fejlődésüket, az olvasási, írás- és beszédproblémák kezelését is.

Hangtálakat vásárolhatunk otthoni használatra is. Általánosan véve nem olcsóak, de léteznek kedvező áru, ilyen célra kifejlesztett szettek. De választhatjuk azt is, hogy egyéni, vagy csoportos hangtálterápián veszünk részt, ahol szakemberek szólaltatják meg a hangtálakat – ugyanis léteznek hosszabb-rövidebb hangterápiás oktatások. 

Fotó:
pixabay.com

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.