A tartós és boldog párkapcsolat titka
- Dátum: 2015.01.29., 14:40
- kommunikáció, párkapcsolat, szexualitás, tartós kapcsolat, vonzódás
Minden ember más, és különböző dolgokra vágyik ezért a boldogsághoz vezető út is nagyon sokféle lehet. Nincsen tuti recept a boldog párkapcsolatra sem, de meghatározhatóak olyan dimenziók, amelyek leginkább befolyásolják egy kapcsolat működését.
Az első ilyen dimenzió a vonzás- taszítás törvénye. Bár az ellentétek olykor-olykor valóban szenvedélyessé tehetik két ember közötti kapcsolatot, de a tartós vonzódást nem szolgálják. Nem árt, ha bizonyos dolgokban eltérően gondolkodnak a világról a párok, de a közös pontok, nézetek szinte elengedhetetlen feltételei egy hosszú távon is jól működő kapcsolatnak.
A stabilitás, biztonságérzet mellett az újdonság varázsát sem tudjuk sokáig nélkülözni, de megújulni egy régóta tartó párkapcsolatban is lehet. Igaz többet kell érte dolgozni, mintha egyszerűen csak továbblépnénk, vagy lemondanánk erről az örömforrásról.
Fontos tehát, hogy legyenek a pároknak közös dolgaik, hobbi, programok, de mindkét félnek legyen meg a saját olyan tevékenységi köre is, ami a másiktól független kibontakozási terep.
Szintén sarkalatos dimenziója egy párkapcsolatnak a kommunikáció. A kommunikáció minősége és mennyisége is alapvetően meghatároz egy párkapcsolatot. Persze ez nagyban összefügg azzal például, hogy vannak e közös pontok a két fél között, hiszen ha túl nagy az ellentét mind világnézetben mind érdeklődési kört tekintve, akkor ez a kommunikációt is megnehezíti. Arról sem szabad elfeledkeznünk, hogy a nemek közötti gondolkodásmód, illetve az azt leképező kommunikáció eltérő lehet és ha nem ismerjük fel ezeket a különbségeket, komoly félreértésekhez vezethetnek. Mindenkinél egyéni lehet, hogy hogyan fejezi ki például érzelmeit, valakinek a kimondott szó a fontos, mások számára inkább a tettek bizonyítanak. Meg kell tanulnunk, hogy párunk felé milyen csatornákon közvetíthetjük sikeresen szeretetünket, gondoskodásunkat.
A szexualitás pedig olyan dimenziója egy párkapcsolatnak melyet nem szabad sem túlértékelni sem háttérbe szorítani. Hiszen az előzőekben felvetett párkapcsolati szempontok egyben az erotikus összhanghoz is hozzátehetnek, vagy elvehetnek. Így a szexualitás nem feltétlenül az elsődlegesen meghatározó dimenziója egy párkapcsolatnak. De az is tény, hogy a szexuális igények nagyfokú eltérése zsákutca lehet egy kapcsolatban. Összességében véve azért a párok között lévő, az élet egyéb területén fennálló egyetértés, összhang a szexualitásra is jó hatással.
Fotó:
pixabay.com
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.