Menü

Bio borotválkozás borotvaszappannal

Miközben a tudatos vásárlók már egyre több élelmiszert, kozmetikumot és háztartási tisztítószert cserélnek természetesebbre, még mindig elmegyünk néhány fontos dolog mellett, és bizonyos típusú kozmetikai cikkek, valamint a férfiak által használt termékek kevésbé vannak fókuszban. Pedig a felmérések szerint a borotvahab használata impotenciát okozhat!

A munkahelyi biztonságért és egészségvédelemért felelős szervezet (OSHA) kutatása már az 1980-as évek végén kimutatta, hogy egy flakon borotvahab elhasználása tíz év dohányzási kockázatával lehet egyenlő az impotencia szempontjából. Noha azóta már átalakult a termékpaletta, és a borotvahabok, borotvazselék széles tárháza kapható az üzletekben, az összetétel nemigen fordult kedvezőbbre. Lehet, hogy jobb az illata, színe, állaga és csomagolása a borotválkozógéleknek és haboknak, de a legtöbbjük még mindig igen sok nem megnyugtató összetevőt tartalmaz.

Mindezt a krémmánia.hu weboldalon is ellenőrizni tudjuk, ahol megtaláljuk, hogy bizonyos kozmetikai termékek milyen összetevőket tartalmaznak, és azok mennyire lehetnek veszélyesek. Sajnos az a tapasztalat, hogy még a bio névvel hirdetett áruk összetevői között is találkozhatunk piros jelölésűekkel, amelyek veszélyes anyagnak számítanak.

Sajnos a kapható valóban bio borotvahabok és zselék nagyon drágák, tehát a jó összetételt súlyosan meg kell fizetni. Kedvező megoldás lehet a borotválkozószappan, amelynek darabja 900 – 1400 Ft között mozog (márkától és csomagolástól függően, 90 – 100g-os kiszerelés esetén). Használata nem csak férfiaknak ajánlott, hiszen sok hölgy is borotválkozással szőrtelenít – a számukra készült nőies illatú borotvakrémek összetevője sem barátságosabb. A borotválkozás utáni bőrápolásra is odafigyeléssel készüljünk, ugyanis a bőr ilyenkor érzékenyebb, valamint a szőrszálak tövében könnyebben bejuthatnak a kémiai anyagok.

Természetes borotválkozásra fel! 

Fotó:
pixabay.com

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.