Le lehet győzni a másnaposságot?
- Dátum: 2015.01.05., 19:38
- buli, este, folyadék, Másnaposság, megelőzés, piálás, szilveszter, víz
A másnaposság nem csak szilveszterkor népszerű téma, bár kétségtelen tény, hogy ebben az időszakban többen küzdenek vele az átlagosnál. Pontosan miről is van szó és hogyan lehet legyőzni?
Mint oly sok mindennél az életben, a másnaposság esetében is elsősorban a megelőzés és a tudatosság működik. Aki tudja tartani a mértéket, annak általában nincs különösebb gondja, de a nagyobb fogyasztók is tehetnek a jobb „másnap” érdekében.
Az első számú kulcs a folyadék. Nem, nem a sör és a bor, hanem a víz. A másnaposságban jelentős szerepe van a dehidratáltságnak, mivel az alkohol vizet von el a szervezettől (igen, a sok alkohol, sok vizet). Na most, ha sikerül jelentős mennyiségű vizet fogyasztanunk az este előtt és akár közben, két pohár ital között, akkor enyhülhetnek a másnapi tünetek. Persze akad olyan, akinél ez sem működik, ezzel együtt mindenképpen hasznos megfontolnivaló ez a dolog.
A tudatossághoz hozzátartozik a röviditalok terén (különösen a pancsolt, ízesített és egyéb módokon „fűszerezett” fajtákat tekintve) mutatott mértékletesség, valamint a különböző alkoholos termékek nem keverése. A különböző termékekben található méreganyagok mennyisége ugyanis igencsak fel tudja turbózni a másnapi problémákat.
Minden más egyéb módszer már csak tűzoltás. A másnaposság tüneteit általában csak enyhíteni lehet, mondjuk a gyomor és fejfájást, a levertséget és a fáradtságot azonban a legtöbben semmilyen praktikával le nem vedlik magukról.
Persze akad olyan, akinek meg sem kottyan egy-egy görbe este, míg mások két pohár bortól is rosszul lesznek. Ennek igazi oka homály, de az tény, hogy a korral egyre kevésbé bírjuk a piálást. A tudósok szerint így figyelmeztet a szervezet, amely lassabban és nehezebben regenerálódik, így elnyújtva a másnaposság szörnyű érzését.
Fotó:
pixabay.com
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.