Vesekő ellen kiváló gyógynövény a festőbuzér
- Dátum: 2015.01.02., 17:22
- epekő, festőbuzér, festőfű, főzet, gyógynövény, immunrendszer, kozmetika, magas vérnyomás, őssejtrendszer, pirosítófű, természetes színezék, természetgyógyászat, textilfestés, tinktúra, vesekő, virág, vizelet
Manapság már kevesen ismerik a festőbuzért, pedig igen kiváló gyógynövény. Régebben textil- és kozmetikai festékként használták, utóbbi funkciójában manapság újra aranykorát éli. Kiváló a vesekő kialakulásának megelőzésére, de sok egyéb pozitív hatása is ismert.
A festőbuzér, vagy más nevein festőfű, pirosítófű a Földközi-tenger vidékéről származik, de gyökerének kiváló színezőanyaga révén hazánkban is termesztették. Gyógynövényként is használatos, mivel a belőle készült főzet, tinktúra vagy a gyökeréből készült por kiváló a vese- és epekőképződés megelőzésére. Por formájában ostyába sütik, vagy kapszulába teszik.
Abban az esetben is használják kiegészítő kezelésként, ha a kő már kialakult, hogy ne növekedjen tovább, vagy ha még kisebb, akkor könnyebben távozzon a szervezetből. Mivel görcsoldó hatása is van, ezért különösen kedvelt természetgyógyászati kezelés vese- és epekőbántalmak, vagy hajlam esetén. Mivel kiváló festékanyag, a vizeletet is elszínezi a kezelés ideje alatt. Mindez elsőre ijesztő lehet, hiszen piros színe miatt véres vizeletre asszociálhatunk. Ettől azonban nem kell megijedni, teljesen természetes és semmiféle problémát nem okoz, a festőbuzér 100%-ban természetes színezék. Alkalmas még a magas vérnyomás orvoslására, továbbá az immunrendszer gyógyítására: érdekesség, hogy az őssejtrendszerre kiváló hatással van.
Dédnagyanyáink korában még teljesen természetes és alapvető volt a vesekő festőbuzérral való kezelése, sajnálatos módon ezt mára elfelejtették. Bányásszuk elő újra a természet gyógyszertárát! A kőképződésre való hajlam esetén rendszeresítsük megelőző kezelésként. Ez a növény otthon is termeszthető, tavasszal kell elvetni, és csak az első időszakban igényel odafigyelést - később elsűrűsödik a talajon, és akkor már nincs szüksége különösebb gondozásra. Ennek az évelő növénynek apró sárga virágai meg fognak örvendeztetni minket nyár elején és közepén.
Fotó:
pixabay.com
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?