Menü

Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés

Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.

Manapság már rengeteg immunerősítő készítmény kapható a háziállatok részére, amelyek hasznosak lehetnek, hogy kedvenceink jól viseljék a téli időjárás viszontagságait. Mert bizony ők is megbetegedhetnek, megfázhatnak – sokan nem tudják, hogy az emberekhez hasonló problémák léphetnek fel náluk is. Külön kockázatot jelent, hogy sokszor később vesszük észre rajtuk a betegséget, és mivel nehezen megállapítható a pontos probléma, ezért a gyógyítás is keményebb dió. Érdemesebb hát inkább a megelőzésre hangsúlyt fordítani.

Ez ügyben kérjük az állatorvos, állatpatikus tanácsát, ugyanis nem könnyű választani a piacon lévő sok-sok készítmény közül. Ezek adagolása pedig testsúlytól, vagy egészségi állapottól függően eltérő lehet, tehát mindenképpen érdemes szakemberrel konzultálni vásárlás előtt. Jó hír, hogy akár homeopátiás immunerősítő készítmények is rendelkezésünkre állnak, ha az állat szervezetét szeretnénk felerősíteni.

Az állatok immunerősítése különösen fontos azokban az időszakokban, amikor szervezetük extra terhelésnek van kitéve, például műtétek, vemhesség, szoptatás idején. Sok esetben ezek a készítmények csökkentik az egyéb gyógyszerek káros mellékhatásait, így érdemes rá áldozni egy gyógyszerkúra idején is. A vitaminok sokféle formában rendelkezésre állnak: jutalomfalat-szerű tabletták, ivóvízbe tehető cseppek, vagy vízben feloldható porok is kaphatóak. Könnyedén meg tudjuk tehát találni azt, amelyet a házi kedvencünk is elfogad. 

Fotó:
pixabay.com

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Iskolai telefonhasználat pro és kontra

Mai témánk apropóját az adta, amit a minap olvastam a világhálón: a brit iskolákban szigorú ellenőrzési rendszert vezetnek be: az iskolák felelőssége lesz, hogy a diákok ne használhassák a mobiltelefonjukat a tanórákon. Iskolai telefonhasználat pro és kontra.

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra indulnak el reggel – állapította meg egy kutatás, melyből sajnos megállapították, hogy három gyerekből egy reggelizés nélkül indul el otthonról az óvodába, iskolába.