Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés
- Dátum: 2014.12.08., 19:25
- állatorvos, állatpatikus, egészség, háziállat, homeopátia, immunerősítés, immunrendszer, kutya, macska, műtét, szervezet, szoptatás, tél, téli időjárás, vemhesség, vitamin
Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.
Manapság már rengeteg immunerősítő készítmény kapható a háziállatok részére, amelyek hasznosak lehetnek, hogy kedvenceink jól viseljék a téli időjárás viszontagságait. Mert bizony ők is megbetegedhetnek, megfázhatnak – sokan nem tudják, hogy az emberekhez hasonló problémák léphetnek fel náluk is. Külön kockázatot jelent, hogy sokszor később vesszük észre rajtuk a betegséget, és mivel nehezen megállapítható a pontos probléma, ezért a gyógyítás is keményebb dió. Érdemesebb hát inkább a megelőzésre hangsúlyt fordítani.
Ez ügyben kérjük az állatorvos, állatpatikus tanácsát, ugyanis nem könnyű választani a piacon lévő sok-sok készítmény közül. Ezek adagolása pedig testsúlytól, vagy egészségi állapottól függően eltérő lehet, tehát mindenképpen érdemes szakemberrel konzultálni vásárlás előtt. Jó hír, hogy akár homeopátiás immunerősítő készítmények is rendelkezésünkre állnak, ha az állat szervezetét szeretnénk felerősíteni.
Az állatok immunerősítése különösen fontos azokban az időszakokban, amikor szervezetük extra terhelésnek van kitéve, például műtétek, vemhesség, szoptatás idején. Sok esetben ezek a készítmények csökkentik az egyéb gyógyszerek káros mellékhatásait, így érdemes rá áldozni egy gyógyszerkúra idején is. A vitaminok sokféle formában rendelkezésre állnak: jutalomfalat-szerű tabletták, ivóvízbe tehető cseppek, vagy vízben feloldható porok is kaphatóak. Könnyedén meg tudjuk tehát találni azt, amelyet a házi kedvencünk is elfogad.
Fotó:
pixabay.com
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.