Menü

Legyünk kritikusak a „csodaszerekkel” szemben!

Közhely, de nagyon igaz, hogy a beteg ember az utolsó szalmaszálba is kapaszkodik, a mondvacsinált „csodaszerek” mágnesként vonzzák a problémájukra megoldást kereső, laikus, reménykedő embereket.

És ez alól kevés kivitel van. Vagyis nem kell ahhoz halálos betegségben szenvednünk, hogy higgyünk, hinni akarjunk a gyógyulást, egészséget ígérő szerekben. Pedig erre a „hitünkre” kész iparág épült, álhírek és tévhitek sokasága kering, olyan „gyógymódok” és „gyógyszerek” körül, melyek valójában hatástalanok, és hiteltelenek. De az üzlet, az üzlet, és a laikus, gyógyulni vágyó, hiszékeny emberek megtévesztése az igazán jó üzlet.

Azoknak, akik tudatosabban szeretnék laikusként is értelmezni az interneten terjedő egészségügyi híreket, hiteles támpontot adhat többek között a Ködpiszkáló című blog. A blogot hozzáértő szakemberek (vegyész, biológus, gyógyszerész) írják, így segítenek tisztán látni az egészségünkkel kapcsolatos hitek és tévhitek között.

A blog igyekszik felkelteni egészséges szkepticizmusunkat olyan megtévesztő hírek, termékek iránt, melyek hiteltelenek, és szakmailag megalapozatlanok. Tipikus (gyanakvásra okot adó) termékek például, melyek egzotikus országból származó, titkos csodaszerként vannak reklámozva. Sajnos egy jó marketinggel akár fél évig is „élhetnek” olyan termékek, melyek valójában nem hatásosak, de sok ember dől be a propagandának és vásárolja meg őket.

Nem könnyű, de próbáljunk meg némi kritikát gyakorolni ezekkel a „csodaszerekkel” szemben, az említett blogon keresztül például bepillantást kaphatunk azokba a kommunikációs trükkökbe, melyek segítségével teljesen hatástalan gyógymódokat, gyógyszereket adnak el a laikus, gyógyulni vágyó embereknek.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.