Csontritkulás megelőzésének „titka”
- Dátum: 2014.10.09., 20:18
- csontritkulás, D-vitamin, K2-vitamin, kalcium, megelőzés
A kalcium mellett, újabb vitaminról derült ki, hogy kulcsszerepe lehet a csontritkulás elleni küzdelemben. A K2 vitamin, a legújabb kutatások szerint nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a kalcium valóban beépüljön a csontokba.
Átlagosan 30-35 éves kor után a csontozat veszít erejéből, és lassan elkezd leépülni. Ennek a folyamatnak hosszú éveken keresztül nincsenek tünetei, de idősebb korra jelentősen ronthatja az életminőséget. A kalcium önmagában pedig nem elégséges hogy megelőzzük a csontritkulást, derül ki a legújabb kutatásokból.
A kalcium ugyanis csak nehezen szívódik fel és fejti ki csontvédő hatását. Ráadásul az önmagában szedett kalcium lerakódhat az erekben, és rossz esetben még akár érszűkülethez, és szívinfarktushoz is vezethet.
A kalcium ilyen jellegű mellékhatásai tekintetében értékelődik fel a K2 vitamin szerepe, mely gyakorlatilag „elirányítja” a vitamint a csontokhoz, vagyis segíti annak hatékony felszívódását és beépülését a csontokba.
A szakértők szerint az igazán hatásos védelem titka a csontritkulás ellen, a K2-vitamin, a D-vitamin, és a kalcium kombinációja, így együttesen komoly szerepük lehet a megelőzésben, illetve a folyamat visszafordításában.
Tulajdonképpen a D-vitamin a kalcium felszívódását segíti elő, a K2 vitamin pedig a csontba épülését, egyúttal pedig megakadályozza a kalcium erekben történő lerakódását, és annak káros következményeit.
Mivel ma már étrendünk kevésbé tartalmazza ezeket a fontos vitaminokat, érdemes olyan készítményt vásárolnunk csontjaink védelmének érdekében, melyek az említett három vitamint kombinálva tartalmazzák.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.