Menü

Csontritkulás megelőzésének „titka”

A kalcium mellett, újabb vitaminról derült ki, hogy kulcsszerepe lehet a csontritkulás elleni küzdelemben. A K2 vitamin, a legújabb kutatások szerint nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a kalcium valóban beépüljön a csontokba.

Átlagosan 30-35 éves kor után a csontozat veszít erejéből, és lassan elkezd leépülni. Ennek a folyamatnak hosszú éveken keresztül nincsenek tünetei, de idősebb korra jelentősen ronthatja az életminőséget. A kalcium önmagában pedig nem elégséges hogy megelőzzük a csontritkulást, derül ki a legújabb kutatásokból.

A kalcium ugyanis csak nehezen szívódik fel és fejti ki csontvédő hatását. Ráadásul az önmagában szedett kalcium lerakódhat az erekben, és rossz esetben még akár érszűkülethez, és szívinfarktushoz is vezethet.

A kalcium ilyen jellegű mellékhatásai tekintetében értékelődik fel a K2 vitamin szerepe, mely gyakorlatilag „elirányítja” a vitamint a csontokhoz, vagyis segíti annak hatékony felszívódását és beépülését a csontokba.

A szakértők szerint az igazán hatásos védelem titka a csontritkulás ellen, a K2-vitamin, a D-vitamin, és a kalcium kombinációja, így együttesen komoly szerepük lehet a megelőzésben, illetve a folyamat visszafordításában.

Tulajdonképpen a D-vitamin a kalcium felszívódását segíti elő, a K2 vitamin pedig a csontba épülését, egyúttal pedig megakadályozza a kalcium erekben történő lerakódását, és annak káros következményeit.

Mivel ma már étrendünk kevésbé tartalmazza ezeket a fontos vitaminokat, érdemes olyan készítményt vásárolnunk csontjaink védelmének érdekében, melyek az említett három vitamint kombinálva tartalmazzák.

Fotó:
pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.