Menü

Fronthatás várható

Az időjárás jelentések mindig tájékoztatnak az aktuális fronthatásokról is, de vajon hogyan befolyásolják szervezetünket az adott frontok, és mit tehetnek a frontérzékenyek a tünetek megelőzése érdekében?

Az időjárás változásai, legyen szó lehűlésről, vagy felmelegedésről, hatással vannak szervezetünk működésére is, nem hiába mondják azt sem, hogy frontok idején megtelnek a szülőszobák.

Arra vonatkozóan, hogy a frontok milyen hatással lehetnek a várandós kismamákra illetve a magzatokra, és hogy hogyan befolyásolják a szülés megindulását, inkább csak tapasztalatokról beszélhetünk, mint konkrét tényekről.

Az viszont egyértelműen megfigyelhető, hogy az időjárás változás hatással van a hormon- és immunrendszerünkre, valamint vérnyomásunkra is. Általában az idősebb korosztály tagjai érzékenyebbek ezekre a változásokra, de kutatások szerint a frontérzékenység mentális illetve egészségi állapottól is függ.

A frontérzékenység tipikus tünetei a fáradékonyság, szédülés és fejfájás, de gyakori panasz frontok idején az ízületi fájdalom is. Hidegfront esetén az erre érzékenyek vérnyomás-emelkedést tapasztalhatnak, mivel az erek összeszűkülése nagyobb terhet jelent a szívnek. Melegfront esetén az erek kitágulnak, aminek hatására a vérnyomás csökken. Megdöbbentő hogy hidegben akár 40%-kal is megnőhet a vérnyomás problémákkal összefüggésbe hozható halálozások száma!

Annak érdekében, hogy egyáltalán ne, illetve csak kevésbé viselje meg szervezetünket a fronthatás, érdemes néhány életmóddal kapcsolatos tanácsot megfogadni. A folyadékfogyasztásra ügyeljünk, és igyunk meg minimum 2-3 liter vizet naponta. A mozgásnak illetve a megfelelő (vitaminokban és ásványi anyagokban dús) táplálkozásnak megelőző szerepe lehet a frontérzékenység esetén is. Továbbá a szakemberek javasolják még a váltóvizes zuhanyzást, ami segíthet megőrizni ereink rugalmasságát. És bizony a megfelelő mennyiségű alvás is enyhítheti a frontok szervezetünkre gyakorolt hatásait.

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.