Menü

Nem használjuk szabadságunkat

A magyar munkavállalók jelentős részére igaz, hogy nem használják ki teljesen éves szabadságukat. Sokaknak nincs erre lehetősége, míg mások inkább dolgoznak a pihenés helyett.

Egy nemrég készült felmérés szerint a magyar munkavállalók jó része nem veszi ki teljes évi szabadságát, míg mások egyáltalán nem pihennek. Ennek oka sokrétű lehet. Van olyan, aki nem teheti meg, magasabb beosztása, vagy vállalkozó mivolta nem engedi, hogy akkor és annyi időre menjen pihenni, amennyi papíron jár.

Mások munkamániások, inkább dolgoznak, ha lehet, ami elsőre fura, de közelebbről megvizsgálva megérthető a jelenség. Akik teljesítményarányosan kapják fizetésüket, elfogadható, hogy nem akarnak fizetéskiesést, pláne, ha minden forintnak megvan a helye. Aztán ott van a munkahelyféltés, ami valljuk be számos helyen egyáltalán nem alaptalan, hiszen sok cég a jobb teljesítmény reményében szereti versenyeztetni alkalmazottait. Illetve fenyegetni azokat, akik szerintük nem dolgoznak eleget.

A külső kényszerítő eszközök élő jelenségek, de az igazság az, hogy a legtöbb esetben bennünk keresendő a hiba. Mindenképpen érdemes tudatosítani magunkban, hogy olykor-olykor ki kell szállni a mókuskerékből, mert ha nem, annak beláthatatlan mentális és fizikai következményei lehetnek.

Mivel a hosszabb, 2-3 hetes pihenést a körülmények (főként a munkáltatók) általában nem támogatják, érdemes, több kisebb „nyaralásban”, pihenésben, kikapcsolódásban gondolkodni. A hosszú hétvégék az üdüléshez hasonlóan szintén jótékony hatással lehetnek állapotunkra, és még ki sem esünk a munkából, úgy, mint azt egy többhetes nyaralás alkalmával tennék.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.