Menü

Ezt próbáld ki! - strandkézilabda

Nem állítjuk, hogy széles körben ismert, népszerű és könnyű sport, ennek ellenére bőven megér egy próbát. Nem csak játékosként, nézőként is!

A strandkézilabda egy friss sportág, igazából alig több mint két évtizedes múltra tekinthet vissza. Elsősorban „igaz” kézilabdázók játsszák, persze bárki kipróbálhatja, de a speciális mozdulatok elsajátítása egy külsősnek nem könnyű. Nem beszélve az átlag fölötti állóképességi igényekről.

Mindképpen látványos játékról van szó. A strandkézi eredeti célja egyébként ez, a sport, a mozgás, látvány és a szórakozás összekötése nyáron a strandokon.

A terem és a strandos változat között alapvető különbség a labdavezetés. A strandkéziben hármat lehet lépni a labdát birtokolva, de három másodpercnél tovább nem lehet érinteni a játékszert. Emellett van egy csomó egyéb speciális szabály.

A legérdekesebb az, hogy a strandkézilabdában díjazzák a látványt. A különleges módon, például légpasszal, testfordulattal vagy test mögötti kapura lövéssel hálóba juttatott labda két gólt ér. Ahogyan büntető is, amelyet hat méterről végeznek el.

A strandkézilabdát 27 méter hosszú, 12 méter széles pályán játsszák. A kapuk két méter magasak és három méter szélesek. A kapu előtt hatosvonal van.

A sportág népszerűsége növekszik, ami hazánkban is megfigyelhető. Nyaranta a balatoni üdülőhelyek és az ország más strandjai gyakran adnak otthont versenyeknek. Vannak hivatalos bajnokságok és válogatottak is. A magyar hölgyek a közelmúltban világbajnoki ezüstöt szereztek.

Fotó:
pixabay.com

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?