Ezt próbáld ki! - szörf
A szörf nemcsak remek erőt, állóképességet igénylő és adó sport, hanem egy látványos mozgásfajta és egyben speciális életforma.
A szörfözés viszonylag fiatal sport, az Egyesült Államokban, pontosabban Kaliforniában találták ki és találták fel azt a technikát, amellyel összekötötték a vitorlázást és a hullámlovaglást. Ez az 1960-as évek végén történt, bő egy évtizeddel később hazánkban is megjelentek az első fecskék.
A technika persze folyamatosan alakult, finomodott, miközben a sport egyre népszerűbb lett. Igazi versenysport lett belőle, olimpiai szám, és az egész világot meghódította.
Ahogyan a bevezetőben is említettük, a szörfözés speciális életforma lett, ha úgy tetszik: a szabadság érzésének egyik megnyilvánulása. Ebben a sportban egyszerre van jelen a természet, a természeti erők, a víz és a szél fékezhetetlen ereje, és az ember, amely megküzd ezekkel, miközben élvezi is azt, amit csinál.
A szörföknek időközben rengeteg változata alakult ki, a lényeg azonban mindegyiknél ugyanaz, a sebesség, a természet, a szabadság és a sport.
Természetesen hazánkban is rengeteg helyen van lehetőség kipróbálni a szörfözést, persze a Balaton a legfontosabb terep. A szakemberek biztatják a kezdőket, mondván az alapokat nagyon gyorsan, néhány óra alatt el lehet sajátítani. A sportág sajnos nem olcsó, főleg, ha valaki komolyan akarja űzni, és ha nem bérelt, a felszerelés elég drága. Ugyanakkor ez a mozgásfajta nem csak a léleknek felemelő, hanem komoly, hatékony, kielégítő testépítő, fizikai munkát is jelent. Mindent izmot megmozgat, emellett növeli a koncentrációképességet és az egyensúlyérzéket.
Fotó:
pixabay.com
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?