Mi tegyünk a túlsavasodás ellen?
- Dátum: 2014.06.24., 22:20
- egészség, lúgos, savas, Savasodás, táplálkozás
Időről időre felmerülő téma az emberi szervezet savasságának kérdése. A problémán lehet javítani, de több szakember szerint is ez sokszor csak tüneti kezelés.
Számos olyan praktika van, amellyel segíthetünk szervezetünk túlsavasodásán. Hogy ez mint jelent? PH értéket, azaz akkor számítunk savasnak, ha a vizeletben mért pH 7-es érték alatt van. Sokan ennek, azaz a savasodásnak tulajdonítanak számos egészségügyi problémát.
Ha felborul a sav-bázis egyensúly, azt legegyszerűbb táplálkozással helyrehozni, ami alapvetően helyes, egészséges táplálkozást jelent. Zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű pékárukat, kevés telített zsírsavat, stb... Ezek mellett számos „csodaszer” is rendelkezésre áll, meg ott a szódabikarbóna is, ugyanakkor ezek általában csak tüneti kezelést jelentenek.
Sokkal fontosabb, hogy odafigyeljünk magunkra, nemcsak a táplálkozásra, hanem az élet más területein is. Kisebb a savasodás veszélye, ha nem dohányzunk, kevesebb kávét iszunk, többet vagyunk friss levegőn, és rendszeresen sportolunk. Nem mindegy ugyanis, hogy felborult sav-bázis egyensúlyú ember milyen életkörülmények között tengeti napjait. Mennyit dolgozik, mennyire rohan, mennyire stresszes, mennyire figyel oda önmagára?
Amíg ezekkel a dolgokkal nem vagyunk tisztában, ehetünk akármennyi zöldséget, vagy teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret, csak a felszínt karcolgatjuk, tünetet próbálunk enyhíteni és azt sem mindig sikeresen.
A savasodás inkább tünet, mint ok, és mint ilyen, a hátterét érdemes vizsgálni.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.