Sikeres volt a Női Karriernap Budapesten
- Dátum: 2014.06.17., 21:10
- állás, antidiszkrimináció, anya, anyabarát, Bálna Budapest, diszkrimináció, esélyegyenlőség, fizetés, hátrányos megkülönböztetés, karrier, karrierív, karriernap, munka, munkavállalás, nők, önéletrajz, stílustanácsadás, szülés, várandós
Az első Női Karriernapot Budapesten rendezték meg 2014. június 14-én. A rendezvény sikere és résztvevőinek száma úgy tűnik, még a szervezőket is meglepte: a helyszín gyakorlatilag kicsinek bizonyult, a délelőtti regisztráció idején pedig hosszú sorok kígyóztak a Bálna rendezvényterme előtt. Nem meglepő módon a résztvevők zöme hölgy volt, csak a kiállítók között és szervezők között találkozhattuk néhány férfi kollégával.
Miért van szükség külön karriernapra a nőknek? Mert ők, a nők speciális helyzetben vannak a munkaerőpiacon. Nehezebben találnak állást, mint férfi társaik, életkoruk, élethelyzetük miatt pedig gyakran éri őket diszkrimináció. Szülés előtt, vagy kisgyermekkel sok esetben hátrányosan különböztetik meg a nőket. Ugyanez igaz az idősebb életkorúakra is, már nehezebben találnak állást, hiszen a fiatal munkaerő keresettebb. Nem is beszélve a fizetési különbségekről, mivel a nők átlagkeresete jelentősen alacsonyabb férfi társaiknál.
A Női Karriernapon nemcsak álláslehetőségekről tájékozódhattak a hölgyek: stílustanácsadás, önéletrajzfotó-készítés, idegen nyelvi szintfelmérő, rapid munkaerő-piaci és önéletrajz-tanácsadás, valamint előadások várták a hölgyeket, ahol szakmai és magánéleti témákról is tájékozódhattak. Mindez azért fontos, mert a női karrierív és munkavállalási lehetőségek szorosan összefüggenek a magánéletükkel, főként a családos nők esetében.
Így a NÓRA-háló, az országosan elérhető anyabarát munkaerő-piaci és esélyegyenlőségi tanácsadó hálózat választ adott néhány speciális kérdésre a kismamáknak, édesanyáknak azzal kapcsolatban, hogy ilyen élethelyzetben miként tudnak érvényesülni a munkaerőpiacon, és mit tehetnek azért, hogy kiküszöböljék az őket érő hátrányokat.
Úgy tűnik, hogy az első Női Karriernap nem az utolsó volt, a résztvevők és a kiállítók is bíznak benne, hogy minden évben megszervezik majd a rendezvényt.
Fotó:
pixabay.com
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.