Menü

Gondolkodva játssz! – társasjátékok nyári estékre

Nagyon jó időtöltés, ha társasjátékokkal töltjük az időnket, és nem csak télen. Kellemes nyárestéken ücsöröghetünk a szabad levegőn, akár kettesben, akár nagyobb társasággal. Egy jó kis játék pedig elengedhetetlen eszköze a közös szórakozásnak.  Most a hétköznapiaktól kicsit eltérő társasokat ajánlunk: olyanokat, melyek révén (még) jobban megismerhetjük párunkat, barátainkat, vagy amelyek közös gondolkodásra ösztönöznek.

Identity Pszichológiai Társasjáték:

A pároknak, baráti társaságoknak, kollégáknak, 13 év feletti gyerekeknek javasolt társasjáték egyedi a táblajátékok között. Egyrészt játékos formában kínál gondolkodási lehetőséget saját magunkról, segíti önismeretünket, életeseményeink újfajta aspektusban való átgondolását. Másrészt hozzájárul társaink mélyebb megismeréséhez: teljesen új oldalait fedezhetjük fel játszópartnereinknek, közelebb kerülhetünk egymáshoz. Jó lehetőség arra, hogy minőségi időt tölthessünk együtt. A játékot sokan furcsállva fogadják a „pszichológia” szó hallatán – erről sokaknak inkább egy terápiás rendelés jut eszébe, nem pedig kellemes időtöltés. Pedig ez a játék élményt ad és leköt. Elgondolkodtat és eszünkbe juttat: legtöbbször azt, hogy „vajon miért nem tettük fel még ezeket a kérdéseket soha a társunknak, vagy önmagunknak?” Jó lett volna. De most is jó, egy eseménydús játékkal egybekötve.

Dixit Társasjáték

Ezt a társast elsősorban gyerekes családoknak, társaságoknak javasoljuk (8 éves kortól). A játékot egy gyermekpszichológus alkotta, de ismét nem kell megijedni: nagyon élvezhető és elgondolkodtató időtöltést nyújt. Már a rajzok által is elutazunk meseországba, nem véletlenül: egy francia illusztrátor fél évig készítette a játék grafikáját. 2010-ben egyébként az év játéka lett, amelynek alapját mi más, mint a mesék képezik. Amit nyújt: élvezhető közös gondolkodás, valamint terápiás és önbizalom-növelő hatás a gyerekeknél. Érdemes kipróbálni!

Ungame Keresztény Társasjáték

Az Ungame lényege szintén egymás és önmagunk megismerése, egy elgondolkodtató játékon keresztül. A társas egy része keresztény kérdéseket tartalmaz, Istenről, imádkozásról, és még sok hasonlóról. Érdekessége, hogy bár megvásárolható, otthon is el tudjuk készíteni, mert az internetről ingyenesen letölthető minden alkatrésze. A nem keresztény gondolkodásúak számára is inspirációt adhat egy saját agy- és lélekmozgató játék elkészítéséhez, tekintve, hogy a kártyák egy része bárki számára érdekes, vicces, valamint komoly kérdéseket tartalmaz. Talán alig van két olyan nap, vagy hét, hogy a kérdésekre egyforma választ tudnánk adni. 

Fotó:
pixabay.com

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.