„Beteg voltam, meggyógyultam” pályázat – írja le történetét!
- Dátum: 2014.06.10., 22:48
- betegség, díj, felépülés, gyógyulás, irodalom, pályázat, rák, szépirodalom, terápia, Terézanyu, történet
Kutatások igazolták az írás gyógyító hatását, a naplót írók körében lényegesen kevesebb megbetegedést tapasztaltak. Ennek az az oka, hogy ez a velünk történt események feldolgozásának egyik kiváló formája, ezért még rákbetegeknél is alkalmazzák terápiás céllal.
Ez az egyik előnye az Élő Irodalom – Élő Könyv Műhely által meghirdetett felhívásnak: prózaíró pályázatot hirdetnek „Beteg voltam, meggyógyultam 2” címmel. Amint azt a névben szereplő szám jelzi, a pályázat második alkalommal kerül kiírásra. Az első fordulóra beérkezett művekből könyvet adtak ki ugyanilyen címmel, amelyben 57 gyógyulástörténetet olvashatunk. Kell ennél nagyobb motiváció egy betegnek, vagy családtagjainak? Azt mondják, a reménynél nincs nagyobb ajándék, és ez a könyv pontosan ezt tudja szolgáltatni.
Olyan szépirodalmi stílusú műveket vár a pályázat kiírója, ahol a neveket, helyszíneket lehetőleg megváltoztatják, de a történetek pozitív kicsengésűek, azaz a beteg felépült, kilábalt, vagy kiutat talált betegségéből. Viszont nem muszáj saját gyógyulásunkról írni, lehet az akár barátunkkal, ismerősünkkel megtörtént eset is, de mindenképpen tényirodalmi formában. Az írások beküldésének határideje: augusztus 15.
Egyre népszerűbbek hazánkban is a gyógyulástörténetek, hasonló pályázatok. Nemrégiben a Terézanyu Pályázaton Hétköznapi Hősnő Különdíjat adtak át Legáth Tiborné Bata Gyöngyinek, aki a petefészekrákból való gyógyulásának történetét írta le. Őt az önérzete, a felelősségérzete segítette át a legnehezebb időszakon, valamint az, hogy újfajta formájában tapasztalta meg a szeretetet, amellyel körülvették.
Fotó:
pixabay.com
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!