Menü

A magas vérnyomás és ami mögötte van

A magas vérnyomás tipikus időskor betegség, ám megelőzését jóval korábbra kell időzíteni. A táplálkozás és a mozgás mellett érdemes szűrővizsgálatokra is járni.

A 70-75 év felett igen gyakran előforduló, időskori magas vérnyomás jelentős része megelőzhető, de ehhez évtizedekkel korábban kell gondolni a betegségre. Kutatások már korábban bebizonyították, hogy az időskori magas vérnyomás 40-50 éves korban „elcsíphető”, ám ehhez figyelni kell jelekre. Sajnos erre, és az ennél fiatalabb korosztályokra jellemző, hogy nem járnak eleget a különböző szűrővizsgálatokra, nem foglalkoznak vele, vagy nem ismerik fel a korai jeleket. Pedig, tudatosabb gondolkodással nemcsak a magas vérnyomás, hanem az abból fakadó más egészségügyi problémák is megelőzhetőek lennének.

A gyakori vérnyomásmérés és az ezzel kapcsolatos orvosi szaktanács kikérése később több gondot is megspórolhat nekünk.

A tudatossághoz természetesen a mozgás gazdag életmód, valamint a megfelelő táplálkozás is hozzátartozik. Mindkettő esetében nagyon fontos a korai kezdés, s bizony ezt a dolgot, már gyermekkorban el lehet rontani. Az elhízás komoly veszélyforrás, emellett a kevesebb só, több zöldség és gyümölcs alapelvet érdemes észben tartani.

A tartósan magas vérnyomás káros, ahogyan az sem túl jó, ha ezt hosszabb távon kell gyógyszeresen kezelni. Ennek, és más betegségek kialakulásának megelőzésére érdemes megfontolni a fent leírtakat.

Fotó:
pixabay.com

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.