Menü

Újabb tippek a stressz ellen!

Mértéktelen evéssel, alkohollal, agresszivitással...Csak néhány rossz példa arra, mivel igyekszik az emberek többsége levezetni a feszültséget. Mi inkább az egyszerű, egészségmegőrző stresszoldó praktikák háza táján néztünk szét!

A stressz a mindennapjaink része, életünk természetes eleme. Alapvetően pozitív szerepe van életünkben, mivel olyan élettani folyamatokat jelent, melyek elősegítik a megküzdést és a problémamegoldást.

Ugyanakkor ha ezzel párhuzamosan nincsenek hatékony stresszoldó módszereink, feszültséglevezető eszközeink, mint például a hobbi, vagy a sport akkor hosszú távon számos káros mellékhatása lehet a stresszes életmódnak.

Sokféle természetes, hétköznapi módja lehet a stresszoldásnak. Íme néhány újabb tipp!

Érdemes gyakrabban fogyasztani teljes kiőrlésű gabonafélékből készült ételeket, ezek ugyanis lassan, de hosszan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak, így egészséges módon emelik meg a vércukorszintet, hosszabb ideig ellátják szervezetünket energiával, ez pedig hangulatunkra is pozitívan hat.

Az ölelkezés, és az érintés hatására szervezetünkben számos pozitív folyamat indul el, nyugtató hatása mellett, csökkenti a kortizol szintet, valamint oxitocint szabadít fel, ami jelentősen elősegíti a jó közérzetet.

Egy- egy tejeskávé elfogyasztása is bírhat stresszoldó hatással. Egyrészt mert maga a koffein energetizál, másrészt maga a kávézás rítusa is lehet feszültségcsökkentő hatású.

A mozgás ennél a témánál is varázsszó lehet, mivel akár 10 percnyi mozgással kompenzálhatjuk a felgyülemlett feszültségeket. A testmozgás ugyanis segít kikapcsolódni, elterelni a figyelmünket.

Azért egy kis édességet sem árt bevetni néha! Az édes íz ugyanis aktiválja a jó érzést keltő endorfinokat a szervezetben. Kutatások is bizonyítják, hogy például étcsokoládé fogyasztásával csökkenthetjük a stresszhormonok szintjét a szervezetben.

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.