Megelőzés természetesen
- Dátum: 2014.04.20., 21:24
- betegség, Gyógynövény, gyógyszer, megelőzés
Miután megbetegszünk, azonnal igyekszünk valamivel orvosolni a problémát. Ki-ki vérmérséklete szerint: nyakra-főre szedett gyógyszerekkel, vagy természetes úton. Van más választás is.
Mégpedig a megelőzés, amelyet nem lehet elégszer hangsúlyozni. Az emberek általában már csak olyanok, hogy azonnal keresik az adott probléma megoldását. Sokszor mindegy milyen áron, csak a cél, a gyógyulás a lényeg. Ha még egy kicsit előrelátóbbak lennénk, belátnánk, hogy a leggyorsabb gyógyulás az, ha meg sem betegszünk, és bizony ezért sokat is lehet tenni.
Például különböző gyógynövények, természetes készítmények tudatos használatával, mindennapjainkba, étrendünkbe való beépítésével. A gyógynövényekben az a jó, hogy hatalmas az irodalmuk, mivel az emberiség évszázadok, vagy akár évezredek óta használja őket. Persze ez azt is jelenti, hogy olykor kicsit nehéz eligazodni világukban, de mindenképpen pozitív, hogy ezek gyógyítási/megelőzési szerek, módszerek olyan „teszten” estek át, amelyen egyetlen újkori medicina sem.
Nézzünk néhány példát!
Itt van a csipkebogyó, amelyet nagyon sokan egyáltalán nem ismernek és/vagy használnak, pedig akkora C-vitamin tartalommal rendelkezik, mint egy zacskónyi citrom. Bátran erősíthetjük vele szervezetünk ellenálló képességét, emellett kihasználhatjuk gyulladáscsökkentő és emésztésserkentő hatását is.
A fekete retek még kevésbé ismert. Ez a növény a C-vitamin mellett még egy fontos tulajdonsággal bír, a légúti megbetegedések egyik fő ellensége. Nagy előnye, hogy saláta formájában egyszerűen fogyasztható.
Szintén immunrendszerünk erősítésére szolgáló növény a kasvirág, amelynek hatóanyagát gyökere tartalmazza, és általában folyékony formában kerül piacra.
Fontos tanács, hogy a különböző gyógynövényeket csak szakember tanácsával, illetve elegendő tapasztalat mellett szabad rendszeresen alkalmazni, hiszen a betegség pontos becélzása ugyanolyan fontos, mint maga a használat.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.