Falási rohamok és hánytatás
- Dátum: 2014.04.20., 21:11
- bulimia, bulimia gyógyítása, bulimia tünetei, kit érint a bulimia
Legtöbb esetben a fiatal lányokat és nőket érinti. Az érintett heves falási rohamokkal küzd, aztán a sok zabálás miatt lelkiismeret furdalást érez és meghánytatja magát. A bulimia igen komoly pszichés betegség, de pszichológus segítségével a gyógyulás nagy százalékban biztos.
A bulimia, vagy másként bulémia csak nem olyan régóta diagnosztizált betegség, 1979-ben írták le először, valójában ez milyen pszichés probléma, milyen konkrét tünetekkel jár és milyen kezelési módok javasoltak.
Ez a betegség legnagyobb százalékban a fiatal nőket, lányokat érinti, főleg a 18-25 év közötti korosztályt.
A bulimia általában azoknál a fiataloknál jelentkezik, alakul ki, aki valamilyen gyermekkori traumát hordoz magában, vagy igen erős benne a szeretet utáni vágy, esetleg személyiség, vagy önértékelési zavaroktól szenved.
Ez a probléma egyfajta kényszeresség, amikor nagyon rövid idő alatt a beteg roppant nagy mennyiségű ételt vesz magához, fal, habzsol és zabál. Aztán, amikor abbahagyja az evést, akkor nagyon erős lelkiismeret furdalást érez és azért nehogy meghízzon meghánytatja magát, hashajtókkal, vízhajtókkal próbál megszabadulni a felesleges kilóktól. Gyakorta előfordulhat, hogy a hízástól való félelem túlzott sportolásban mutatkozik meg, például az illető beteges módon edz. Figyelem felkeltő lehet, hogy ezeknek az embereknek az agya állandóan az étel, az étkezések körül jár, folyton a kalóriákról, a túlsúlyról és e témáról beszél.
Mikor gyanakodjunk, milyen tünetek esetén feltételezhetjük a bulimiát? Ha az adott személy étkezések után rendre eltűnik a mosdóban, majd könnyes szemmel, kipirosodott arccal tér vissza, s aztán sok vizet fogyaszt. Ha hirtelen eltűnik a hűtőből egy nagyobb mennyiségű étel, akkora mennyiség, amire nincs magyarázat.
A bulimia miatt a szenvedő alanyok ínye állandó gyulladásban van, de a nyelőcső is rendkívül érzékennyé válik. A fogzománc kopottá válhat, állandó gyomorfájás jelentkezhet, felborulhat a hormonháztartás és súlyos esetekben hasnyálmirigy gyulladás is kialakulhat.
A bulimiát hosszas pszichiátriai kezeléssel lehet gyógyítani, amikor a szakember megtanítja a pácienst feldolgozni az érzelmeit, elfogadni önmagát és tükörképét.
Fotó:
pixabay.com
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.