Menü

Házi praktikák : Természetes zsíroldók

Az üzletekben kapható vegyszeres tisztítószerek nemcsak drágák, de olykor nem is tudnak annyit, mint amennyit a reklámokban állítanak róluk. Nem is hinnénk, de a lerakódott zsírfoltok, odaégett ételmaradékok ellen filléres praktikákkal is felvehetjük a versenyt. Bemutatjuk a legjobb, vegyszermentes zsíroldókat.

Senki ne gondoljon drága, vagy különleges holmikra, amikor a házi és vegyszermentes, természetes zsíroldókról beszélünk. Ez a szer mindenkinek a háztartásában fellelhető, ráadásul mindössze 120 forintba kerül egy liter belőle. Eláruljuk, csak az ecetről beszélünk.

Ha a csempére fröccsent és odaragadt, tapadt olaj-, és zsírfoltok, vagy a sütőbe beleégett ételmaradékok ellen küzdünk, akkor az egyik legjobb zsíroldó az ecet. Érdemes sóval összekeverni és azzal együtt a foltra keverni. Hagyjuk néhány percig hatni, aztán súroljuk meg jó alaposan a foltot.

Próbálkozhatunk az enyhébb almaecettel is, amit cukorral keverjünk össze. Ezt az egyveleget tegyük a pecsétre és hagyjuk hatni egy órát, aztán dörzsöljük le vele a foltot.

A citromról is sokan tudják, nemcsak illatosít és fertőtlenít, hanem tökéletes zsíroldó is. A félbevágott citromot mártsuk sóba és ezzel dörzsöljük meg jó alaposan a zsíros szennyeződést.

Nem beszéltünk még a mosószódáról, amely szuper mosószer, fehérítő, vízlágyító, ráadásul erős zsíroldó is. Ecettel összekeverve még erősebb hatást érhetünk el vele.

A szódabikarbónától hasonló hatást várhatunk el, de ezt inkább vízzel pépesítsük, majd a masszát kenjük a foltra.

A boraxot a patikákban tudjuk beszerezni, amely ugyancsak természetes ásványi só, más néven nátrium-tetrabonátnak hívják. Ugyancsak kiváló zsíroldó, de a háztartásban még a lefolyók, a vécé dugulásakor is eredményesen használhatjuk.

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.